Maailm

SÕDA IDA-UKRAINAS: konfliktipiirkonnad võivad saada eristaatuse (17)

Toimetas Aadu Hiietamm, 2. oktoober 2019, 12:00
Ukraina president Volodõmõr Zelenskõi. Foto: AFP/Scanpix
Ukraina on valmis andma Luganski ja Donetski oblasti osadele piirkondadele eristaatuse. Vastav seadus töötatakse välja parlamendis ning seda tehakse koostöös avalikkusega, teatas president Volodõmõr Zelenskõi teisipäeva õhtul.

Ukraina teatas niisugusest valmisolekust samal päeval Minskis toimunud kolmepoolse kontaktrühma kohtumisel. Vene meedia ruttas seejärel teatama, et Ukraina esindaja kirjutas Minskis juba alla ka vastavale dokumendile, kuid Kiievis täpsustati kolmapäeval, et mingit allkirja Ukraina esindaja Minskis ei andnud.

Täpsemalt teatas Ukraina esindaja Leonid Kutšma kirjalikult Euroopa Julgeoleku- ja Koostööorganisatsiooni (OSCE) eriesindajale Martin Sajdikule, et Kiievit rahuldavad 1. septembril 2019 Normandia nelikusse kuuluvate riikide juhtide nõunike kooskõlastatud formuleeringud.

Ukraina president Volodõmõr Zelenskõi usub, et viimane takistus Normandia neliku (Saksamaa, Prantsusmaa, Venemaa ja Ukraina) tippkohtumiseks on sellega kõrvaldatud ning tippkohtumise kuupäev tehakse teatavaks lähiajal. 

Samal teemal

20. september 2019, 21:00
KOKKUVÕTE: kuidas täidab Ukraina president Zelenskõi valimiseelseid lubadusi?
30. august 2019, 15:00
OTSUSTATUD! Venemaa ja Ukraina vahetavad vange
21. august 2019, 11:00
UKRAINA KRIIS: Macron ja Putin panustavad jätkuvalt Normandia nelikule
12. juuli 2019, 12:40
ESIMENE KONTAKT: Ukraina president Zelenskõi helistas Putinile

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee