Eesti uudised

Kurjategijateks tembeldatud ekspolitseinikud nõuavad kohtus politsei- ja piirivalveametilt hüvitist (12)

Siim Randla, 2. oktoober 2019 05:08
Foto: Tiina Kõrtsini
Omastamise ja omastamisele kaasaaitamise süüdistuses kohtutes õigeks mõistetud endine motopolitseinik Meelis Moor (pildil) ning tema endine kolleeg Urmas Mätlik kaebasid kohtusse politsei- ja piirivalveameti ning nõuavad hüvitist, kuna politsei siselistis käsitleti neid kurjategijatena, aga pärast õigeksmõistva otsuse jõustumist avaldatut ümber ei lükatud.

Põhja prefektuuri motokuurist läks kaduma kaalude kontrollpink ja asja hakkas uurima sisekontrollibüroo. Kadumisega seostati Moori ja tema kolleegi Mätlikut. Harju maakohus mõistis mõlemad kaalude kontrollpingi kadumisega seotud kriminaalasjas õigeks.

Samal teemal

Tallinna ringkonnakohus jättis maakohtu otsuse muutmata. Moori ja Mätliku lepingulise esindaja Indrek Repnau sõnul avaldas liiklusjärelevalvekeskuse juht Hannes Kullamäe politsei siselistis, et Meelis Moor ja Urmas Mätlik on kaalude kontrollpingi motokuurist ära viinud ning nendele on esitatud kahtlustus. „Kui isikud õigeks mõisteti, ei peetud vajalikuks siselisti postitatut ümber lükata,“ rääkis Repnau Õhtulehele. Seda paluti teha PPA-l, kuid Repnau sõnul tulemust ei olnud. Nii ongi Moor ja Mätlik nüüd esitanud Tallinna halduskohtule kaebuse PPA vastu, milles taotlevad siselisti postitatu ümberlükkamist ja neile põhjustatud mittevaralise kahju hüvitamist

„Vastab tõele, et Meelis Moor ja Urmas Mätlik on kaebusega PPA vastu pöördunud kohtusse ning taotlevad mittevaralise kahju hüvitamist. PPA ei nõustu kaebusega ja vaidleb sellele vastu, täiendavaid kommentaare saame anda pärast kohtulahendi jõustumist,“ ütles PPA õigusbüroo jurist Heli Insler Õhtulehele.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee