Maailm

ÜKS BREXITI-KÜSIMUS | Kas Eesti juhiluba jääb Ühendkuningriigis kehtima? (2)

Ohtuleht.ee, 2. oktoober 2019 15:00
Foto: Mari Luud
Brexiti ehk Ühendkuningriigi euroliidust lahkumise saatus on vaid nädalad enne selle praegust eeldatavat kuupäeva (31.10) endiselt lahtine. Euroopa Liit aga valmistub siiski selleks, et sel kuupäeval Brexit ikkagi toimub ning toimub ilma ELi-Suurbritannia vahelise leppeta. Euroliidu kodanikele, sh eestlastele, tähendab see keerulisi olukordi reisides, äri tehes, õppides jne. Õhtuleht tuleb appi ja vastab koostöös välisministeeriumiga Brexitit puudutavatele küsimustele, nii suurtele kui väikestele, mis Eesti inimest mõjutada võivad.

Kas Eesti juhiluba jääb Ühendkuningriigis kehtima?

Samal teemal

Jah, Eesti juhilubade omanikud võivad jätkata Ühendkuningriigis auto juhtimist. Kui Ühendkuningriiki lahkub leppeta, siis EL-i liikmesriikide vaheline juhilubade vastastikune tunnustamine enam Ühendkuningriigi suhtes ei kehti ning Ühendkuningriigi juhilubade tunnustamise aluseks saab Maanteeliikluse Viini konventsioon, millega nii Eesti kui Ühendkuningriik on liitunud.
Vastavalt Viini teeliikluskonventsioonile jääb praeguse seisuga Eesti juhiluba Ühendkuningriigis tunnustatavaks. NB! Küll aga muutub liikluskindlustuses vajalikuks rahvusvahelise rohelise kaardi olemasolu.

Vaata lähemalt (punkt 6.1) https://ec.europa.eu/info/sites/info/files/travelling_en.pdf

Brexiti kohta saab lisainfot veebilehelt brexit.mfa.ee.

Hea lugeja, kui sul on Brexitiga seoses mõni küsimus, millele tahaksid vastust, siis kirjuta meile aadressil yleskutse@ohtuleht.ee!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee