Seisukoht

Seisukoht | Tõmbame riigi koomale? (17)

Eda Meresmaa, fotoarhivaar, 1. oktoober 2019, 17:06
Maapiirkondades ei saa enam perearsti juurde, apteek, postkontor, koolimaja ja kauplus on mitmel pool suletud. ID-kaardi kättesaamiseks tuleb sõita suurlinna.

Sideoperaatoridki tõmbavad oma teenused koomale. Haiglad või nende osakonnad suletakse, ja pangad ei anna laenu, et omale maale elamist soetada. Ühistransport on küll tasuta, aga buss käib päevas ainult korra. Seda loetelu võiks lõputult jätkata.

Paistab, et meie riik on väga, väga suur. Riik ei suuda hallata nii suure pindalaga maad.

Mis oleks, kui tõmbaksime kogu riigi koomale? Võtame ja tõmbame sirkliga joone keskpunktiga Tallinnast piki Rakveret, Paidet, Haapsalu? Kõik, mis jääb teisele poole joont, müüme maha. Sealsed elanikud koliksime aga siiapoole joont. Elu läheks ju kohe paremaks.

Millise tiheda ja hästi välja arendatud taristu me saaksime rajada! Perearstikeskused oleksid täidetud patsientide ja arstidega. Haiglaid, postkontoreid ja koole poleks vaja kinni panna. Ühistransport oleks endiselt tasuta ja bussid sõidaksid tihedalt. Pangad annaksid laenu, sest perspektiivitut ääremaad ei oleks enam.

Ainuke miinus on, et linnulaulu ja metsavaikuse jaoks tuleks edaspidi välismaale sõita. Ja kodumaisest tomatist tuleks suu puhtaks pühkida.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee