Maailm

Uus-Meremaal suri kaks kõhubeebit, kelle emad olid nakatunud leetritesse (5)

Toimetas Triin Tael, 1. oktoober 2019 12:57
Foto: Pexels.com
The Guardiani teatel on Uus-Meremaad tabanud leetritepuhang nõudnud kaks ohvrit: rasedana nakatunud naised jäid veel sündimata lastest ilma.

Traagilistest surmajuhtumitest teatasid riigi suurima linna Aucklandi tervishoiuametnikud. Nende sõnul nakatus selles regioonis leetritesse kokku viis naist. Kahe kõhubeebi suri.

Meedikute esindaja dr Karen Bartholomew ütles pressikonverensil, et ehkki pole päris kindel, et looted surid leetrite tõttu, sai kummagi ema parajasti leetrite vastast ravi.

"See on kahele naisele ja nende peredele väga kurb sündmus. On teada, et leetrid võivad põhjustada raseduskomplikatsioone, sealhulgas raseduse katkemist ja enneaegset sündi," vahendab The Guardian dr Bartholomew' sõnu. Arst toonitas siiski, et rasedad pole suuremas nakkusohus kui teised Uus-Meremaa elanikud. 

Briti lehe teatel on Uus-Meremaal puhkenud mitmekümne aasta suurim leetripuhang. Aasta algusest saadik on Aucklandis nakatanud üle 1300 inimese. Enim on haigestunuid linna vaesemas osas. Silmapaistev on maoori ja Vaikse ookeani päritolu inimeste nakatumisprotsent. Haigestunute seas on ka palju lapsi, keda leetrite tõttu ohustavad sellised tüsistused nagu kopsupõletik.

Ekspertide sõnul jõudis puhang haripunkti augustis ning selle levik on nüüd langemas. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee