Eesti uudised

Üle veerandi Eesti inimestest ei usu, et nad jäävad kunagi pensionile (73)

Toimetas Johanna-Kadri Kuusk, 1. oktoober 2019 10:40
Foto: Julia Vakina
Üle veerandi Eesti inimestest ei arva, et nad kuangi vanaduspensionile jäävad. Neist, kes pensionile minekut tõenäoliseks peavad, arvab kolmandik, et see juhtub alles pärast 70aastaseks saamist.

Luminori Eesti pensioniuuringus küsiti ligi 1600 inimeselt tänavu juunis ja juulis, mida nad praegusest pensionisüsteemist arvavad ja mida nad sellelt ootavad.

Samal teemal

Pessimistlikumad on nooremad, mehed ja vene emakeelega inimesed. 17–36aastastest 35 protsenti ei usu, et nad jäävad kunagi pensionile. Seevastu vanemas vanusegrupis, 37–60aastaste seas, on see näitaja 23 protsenti. Meestest ei usu pensionile jäämist 29 protsenti ja naistest 22 protsenti. Vene emakeele kõnelejatest ei usu pensionile jäämist 35 protsenti ja eesti emakeelega inimestest 24 protsenti.

Neist, kes usuvad, et nad jäävad pensionile, arvab 33 protsenti, et see toimub pärast 70aastaseks saamist ehk ligi seitse aastat pärast praegust ametlikku pensioniiga; 13 protsenti arvab, et nad jäävad pensionile vanusevahemikus 66–69 aastat.

„Neid tulemusi võib tõlgendada mitmeti. Ilmselt on neid, kes ise ei plaani või ei soovi pensionile jääda, kuid vastanute seas on suure tõenäosusega ka inimesi, kes arvavad, et pensioniiga võib tulevikus tõusta nii palju, et nad lihtsalt ei ela piisavalt kaua,“ kommenteeris Luminor Pensions Estonia juhatuse liige Martin Rajasalu.

Uuringu andmetel peavad väga vähesed Eesti inimesed siinset pensionisüsteemi õiglaseks. Sellise väitega nõustub vaid 7 protsenti vastanutest. Ning vaid 3 protsenti arvab, et Eesti pensionisüsteem katab nende pensionipõlve vajadused.

Inimeste seas, kes usuvad enda pensionile jäämist, on mõnevõrra rohkem ehk 11 protsenti neid, kes tunnevad, et praegune süsteem katab nende pensionipõlve vajadused.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee