Maailm

Saatkond lekitas kogemata 197 Eestis elava hispaanlase meiliaadressid 

Toimetas Greete Kõrvits, 30. september 2019 22:03
Foto: PantherMedia/Scanpix
Hispaania saatkond rikkus andmekaitse seadust, lekitades 197 Eestis elava hispaanlase meiliaadressid, vahendab väljaanne El Confidencial. Juhtumi näol oli tegemist inimliku eksitusega.

Hispaania väljaanne alustab artiklit juhtunud eksitusest otseselt mööndes, et mitte kõik riigid pole tehnoloogiliselt ja netivallas nii arenenud kui Eesti ning et seda ilmestab ka õnnetus, mis puudutab Eestis elavaid hispaanlasi. E-kirjas Eestis elavatele rahvuskaaslastele andis saatkond teada nende õigusest osaleda saatkonnas 10. novembril Hispaanias toimuvatel valimistel.

Näib, et saatkond saatis aga kirja laiali kõigi aadressaatide aadresse lihtsalt järjestikku ladudes. Ehk et 197 kirjasaajat võisid kõik üksteise isiklikke e-posti aadresse imetleda. Nii saatkond paraku teha ei tohi.

Suursaadik Teresa Orjales kinnitas El Confidentialile, et seni pole ükski adressaat vea pärast kurtnud ning üldiselt on Eestis elavad hispaanlased saatkonnaga väga rahul. Ta kinnitab, et tegemist oli inimliku veaga.

Ka mitu Eestimaal elavad hispaanlast sõnas väljaandele, et ei osanud eksimust tähelegi panna.

Sarnane juhtum leidis aset eelmisel aastal Londonis asuvas saatkonnas, tunduvalt tõsisem intsident aga 2017. aastal Stockholmis, kus Rootsis elavad hispaanlased said meili teel näha ka üksteise sünnipäevi, passi- ja telefoninumbreid ning koduseid aadresse.

Eestis on end elanikuna registreerinud 184 hispaanlast, kuid neid on kindlasti rohkem, õige mitu on neid vahetustudengite seas.