Eesti uudised

Robert Kitt löödi Swedbankist minema (32)

Toimetas Marvel Riik, 30. september 2019 20:56
Robert Kitt.Foto: TIINA KÕRTSINI
Swedbank Eesti nõukogu otsustas nimetada panga juhatuse esimeheks Olavi Lepa ja finantsjuhiks Anna Kõutsi. Nõukogu otsuse järel lahkub kolm senist liiget pangast, muu hulgas endine juhatuse esimees Robert Kitt.

„Muudatus juhatuses viib Eesti Swedbanki edasi. Olavi Lepp ja Anna Kõuts on mõlemad kogenud juhid panganduses,“ ütles Swedbank Eesti Nõukogu esimees Björn Elfstrand panga pressiteates.

Lisaks Robert Kitile lahkub juhatusest veel panga endine finantsjuht Vaiko Tammeväli ja endine eraisikute panganduse juht Kaie Metsla. Metsla ülesandeid hakkab täitma Tarmo Ulla. Nii Kitt kui ka Tammeväli on oma positsioonidest eemaldatud alates 17. juunist.

„Eemaldada kolm hinnatud juhti oma ametikohalt oli raske otsus. Siiski, see on tagajärg panga sisejuurdlusele. Otsus põhineb informatsioonil, mis on seotud rahapesutõkestamises ja selle puudustega [Eestis],“ selgitas Elfstrand.

Kitt kirjutas esmaspäeval sotsiaalmeedias, et tema töös pole olnud midagi kriminaalset.

„Swedbank ütleb, et põhjused on minevikus ning uurimine ei ole seni leidnud minu tegevuses midagi kriminaalset. Mul on selle üle hea meel. Nii ongi. Nagu ma suvel märkisin, on omanikul alati õigus teha juhatuses muutusi ning seda võimalust omanik kasutas,“ märkis Kitt.

Kitt jättis kaardid, mida ta plaanib edasi teha, lahtiseks: „Mis minust edasi saab? Suvi on toonud palju uusi mõtteid, ideid ja värskeid rekordeid spordiradadelt. Olen aja maha võtnud, ja mõtlen: kuidas oma 25-aastast panganduskogemust kõige paremini kasutada? Ma ei välista riigi-, akadeemilist ega erasektorit ei kodu- ega välismaal - ühtegi võimalust, kus saab väärtust luua ning Eesti elu edendada. Teeme seda koos, sõbrad, ikka edasi!“