Eesti uudised

Teise samba reformi vastu seisvad „eksperdid“ on osa pensionimaffiast ehk praegusest süsteemist kasulõikajad, arvab Indrek Neivelt

Eesti Pangas peeti lahing, mis Helme sõnul on juba lõppenud (3)

Viljar Voog, 30. september 2019 20:40
AITAB: Martin Helme hinnangul peaksid pensionireformi vastu seisjad keskenduma juba sellele, kuidas uues süsteemis hakkama saada.Foto: Ilmar Saabas / Ekspress Meedia

Kuigi rahandusminister Martin Helme ütles kohe esmaspäeva hommikul, et praegune valitsuskoalitsioon teeb teise pensionisamba reformi kindlasti ja kiiresti ära, rääkis Eesti Pangas terve saalitäis inimesi ikkagi terve päeva, kuidas tegu on tormaka ja ohtliku sammuga. „Ma naersingi, et miks mind siia eksperdiks kutsuti, sest „ekspert“ on ju ikka see, kes ütleb, et teine sammas on hea,“ nentis üksiku reformimeelse esinejana üles astunud Indrek Neivelt.

Eesti Pank ja Rahvusvaheline Valuutafond pidasid esmaspäeval Tallinnas pensionipoliitika seminari. Teema on kuum, sest nagu Eesti Panga president Madis Müller mainis, pole Iseseisvussaalis ammu nii palju rahvast nähtud. Enamik sõnavõtjaid leidis, et valitsus käitub teist pensionisammast vabatahtlikuks muutes liiga tormakalt ega mõtle tulevikule.

„Meie väliskülalistele teadmiseks: siin ruumis on koos 80 protsenti pensionimaffiast, kes kaitseb lihtsalt oma huve. Tavainimesed ütlevad kõik, et teise sambaga on midagi korrast ära,“ sõnas Tuleva pensionifondi loonud Neivelt.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

17.10.2019
Rahanduskomisjon tahab muuta Eesti Panga nõukogu liikmete nimetamise korda
11.10.2019
Miks raiskavad poliitikud aega pensionidebattidele?
08.10.2019
Reformierakond ja sotsid andsid menetlusse pensionisüsteemi parandava eelnõu
03.10.2019
Analüüsid öelgu, mis tahavad, pensionireform tuleb: „See on poliitiline valik!“

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee