Uurijad mõrvapaigas.Foto: SWNS / Scanpix
Toimetas Greete Kõrvits, Marvel Riik 30. september 2019 19:41
Sarivaletaja ja mõrvar, 32aastane Kirill Belorusov mõisteti Londoni Old Bailey kohtus süüdi oma endise kallima tapmises. Ohver oli 34aastane Prantsuse filmiprodutsent Laureline Garcia-Bertaux. Belorusov kägistas Garcia-Bertaux' köiega surnuks ning mattis surnukeha naise koduhoovi lillepeenrasse.

Naise sõbrad andsid tema kadumisest teada 5. märtsil, päev pärast seda, kui Laureline tööle ei ilmunud. Samal päeval leidsid politseinikud Laureline'i surnukeha tema koduaia lillepeenrast. Nädalavahetusel endise pruudi väidetavalt suhete klaarimise eesmärgil välja kutsunud Belorusov kägistas naise köiega surnuks, võttis talt riided seljast ning peitis need prügikottidesse. Ka naise alasti surnukeha mässis ta prügikotti ning kaevas peenrasse augu, mis polnud kuigi sügav, et ohver sinna ära peita.

Selleks ajaks kui politsei naise leidis, oli Belorusov ise võtnud suuna tagasi kodumaale Eestisse. Belorusov püüdis oma jälgi peita, saates Laureline'i telefonilt sõnumeid tema sõpradele, et nood naise pärast ei muretseks. Sõpradele tundus sõnumite toon kahtlane, selliselt Laureline nende hinnangul ei kirjutanud.

Belorusovi tabamiseks esitas Briti politsei üle-Euroopalise arreteerimiskäsu. Tallinnas võetigi mees kinni ning toimetati tagasi Londonisse. Seitsmest naisest ja viiest mehest koosnev vandekohus otsustas esmaspäeval Londoni Old Bailey kohtus vähem kui kahe tunni pikkuse arutelu järel, et Belorusov on naise tapmises süüdi.

BBC vahendab prokurör Oliver Glasgow' sõnu kohtusaalis: „Preili Garcia-Bertaux' elu viimased minutid, kui süüalune temast elu välja kägistas, pidid olema tõeliselt kohutavad ning kui ta oma viimast hingetõmmet võtta üritas, pidi tal olema õõvastav selgusehetk, kus ta mõistis, et mees, kellest ta hoolis, oli valetaja, petis ja tapja.“

Laureline Garcia-Bertaux' sõbrad ja lähedased lohutavad üksteist pärast kohtuotsuse teadasaamist. Foto: PA Pictures / Scanpix

Loe SIIT, mis viis Belorusovi koletu teoni.