Seisukoht

Seisukoht | Bussis on mõnusam kui autoroolis (36)

Mart Treial, spordireporter, 30. september 2019, 17:35
Foto: Mattias Tammet
Pole mõtet autojuhte bussi või trammi peale kamandada, sest enamasti reageerib inimloomus käskudele vastumeelselt: tõmbub kaitsesse ja tegutseb trotsist risti vastupidi. Aga ma soovitan ühistranspordi peale mõtelda, sest sel on omad eelised. Keskkonnasäästlikkus on seejuures ainult boonuseks. Tõsi, oluliseks boonuseks. 

Ma sain autojuhiload peaaegu kümme aastat tagasi, kuid neli Tallinnas elatud aastat on vorminud minust vilunud ühistranspordikasutaja. Lubage, ma tutvustan, miks on bussis mõnusam kui autoroolis.

Seal võib näppida nutitelefoni nii, et näpud villis – kellegi elu ei satu ohtu. Seal pole vahet, kas oled joonud ühe või kümme õlut – mitte kedagi ei panda puhuma. Tipptunni liiklusummik? Ära vaeva pead, ava raamat ja naudi elu! Küll bussijuht tegeleb. Ja mis eriti mõnus – ühistransporti ei pea parkima, nii et säästad raha ja närve.

Loomulikult jõuab autoga enamasti kiiremini punktist A punkti B, aga see ongi valikute küsimus. Kas võita autoroolis mõni (närviline) minut või lasta teistel end vedada ja investeerida terve aeg endasse. Ausõna, ühissõidukites ei ole ainult vaesed ja joodikud.

36 KOMMENTAARI

h
Helle 7. oktoober 2019, 16:09
Kas ei peaks ära kuulama ka teise, kolmanda jne poole? Spordireporter on üle keskmise füüsilises toonuses, tema võib endale lubada sõita bussi ja tram...
(loe edasi)
b
Bussitaja 2. oktoober 2019, 10:17
Üle pika aja kasutasin ühistransporti ja sain kohe mitu elamust. Kopli trammis andis tubli linnakodanik narkarile jalaga tagumikku ja virutas tolle uk...
(loe edasi)
Loe kõiki (36)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee