Krimi

13aastase poisi surnuks löönud Pärnu teismeline läheb kohtu alla (19)

Toimetas Marvel Riik, 30. september 2019, 17:32
Saatusliku löömingu asukoht Pärnus.Foto: Erki Pärnaku
Prokuratuur saatis kohtusse kriminaalasja, milles esitas juulis 13aastast poissi löönud noormehele süüdistuse raske tervisekahjustuse tekitamises. Kannatanu suri augusti alguses haiglas.

Kriminaalasi on kohtusse saadetud üldmenetluses ning 15aastane süüdistatav jääb kohtupidamise ajaks vahi alla. Istungi algusaeg selgub 9. oktoobril peetaval eelistungil. Süüdistatav on alaealine ning eelistungil tuleb arutusele ka see, millises ulatuses on kohtuasi avalik. Seetõttu saame anda lisainfot ning kommentaare pärast eelistungit.

Samal teemal

Politsei selgitas augusti alguses välja, et 30. juuli pärastlõunal veetsid poisid eakaaslastega aega Pärnu kesklinna silla lähedal asuvate garaažide juures. Poiste vahel tekkis konflikt ning kahtlustuse kohaselt lõi 15aastane nooruk 13aastast kaaslast põlve ja rusikaga mitmel korral vastu pead. Politsei pidas 15aastase poisi samal õhtul kinni ning 1. augustil võeti ta kaheks kuuks vahi alla.

Ohver lahkus kohtumispaigast omal jalal, kuid tõenäoliselt vastu pead antud hoopide tagajärjel tekkis tal ajukahjustus. Poiss suri 5. augusti hommikul Põhja-Eesti Regionaalhaiglas, tema surma täpne põhjus selgub ekspertiisis.

Kahtlustatav on varem toime pannud enam kui 15 õigusrikkumist ning ta mõisteti aasta tagasi süüdi kehalises väärkohtlemises, väljapressimises, varguses, asja omavolilises kasutamises ja avaliku korra raskes rikkumises vägivallaga. Ta on viiel korral osalenud alaealiste komisjoni istungil, talle on määratud nii üldkasulikku tööd kui ka kohustus läbida pereteraapia ning käia eripedagoogi ja lastepsühhiaatri vastuvõttudel. Eelmise aasta juulis rahuldas Pärnu maakohus prokuratuuri taotluse ja paigutas poisi maksimaalseks võimalikuks ajaks ehk üheks aastaks kinnisesse lasteasutusse. Ta vabanes Maarjamaa hariduskolleegiumist 24. juulil.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee