Eesti uudised

Tartu Uus Teater ostis maja: raha saamiseks müüdi raamatuid, toole ja „Kremli ööbikuid“ (7)

Asso Ladva, 30. september 2019 15:12
Tartu Uus teater ostis maja endale Tags: Tartu Uus teater ostis maja endaleFoto: Aldo Luud
„Kampaania alguses me ei lootnudki nii suurele edule, see on meeldivalt üllatav. Me olime valmis selleks, et osa ostusummast tuleb katta laenurahaga,“ ütleb Marie Kliiman Tartu Uue Teatri väga edukalt lõppenud korjanduskampaaniale, mis päädis eelmisel neljapäeval majaostu lepingu allkirjastamisega.

Kahe aastaga kogu teater 335 000 eurot ja alustab 12. hooaega täielikult teatrile kuuluvas majas. Teater pani mängu kõik – 30 euro eest müüdi tellisekujulisi teatrielu kirjeldavat raamatut, 500 euro eest said teatri sõbrad soetada endale teatritooli ning lisaks läks suur osa „Kremli ööbikute“ lavastuse piletitulust otse majafondi. Tugeva õla – ligi veerandi kogusummast - panid alla ka Tartu linn ja kultuuriministeerium.

Tartu Uus teater ostis maja endale Tags: Tartu Uus teater ostis maja endale Foto: Aldo Luud

Teatri loovjuht Ivar Põllu: “Maja kuulub nüüd Tartu Uuele Teatrile, õigemini meie MTÜle, mis on loodud Tartu kultuurielu rikastamiseks. Mis sellest maja väljaostmisest muutub? Nüüd võib Tartu Uus Teater olla kindel, et saab siin majas tegutseda nagu soovib. Ning linlased võivad olla kindlad, et selles majas jätkub kultuuritegevus. Me oleme väga tänulikud kõigile, kes õla alla panid. Me ei vea alt.”.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee