Foto: Teet Malsroos
Toimetas Triinu Laan 30. september 2019 14:42
Aastaid kestnud vaidlus fotograaf Jill Greenbergi, MTÜ VabaAjakirjanduse ning Keskerakonna vahel lahenes kompromissiga. Kumbki pool tasub vaid oma kohtukulud ning rahalisi nõudeid teineteisele ei ole, teatas erakonna pressiesindaja Andre Hanimägi. 

MTÜ Vaba Ajakirjandust ja Keskerakonda esindanud advokaadibüroo Laus ja Partnerid vandeadvokaat Viktor Särgava selgitas, et 2014. alanud kohtuvaidluse näol oli tegemist õiguslikult keeruka vaidlusega, mida lahendas ka riigikohus.

Särgava lisas, et Tallinna ringkonnakohus kinnitas augustis osapoolte kompromissi, mille kohaselt vastastikku kõigist nõuetest loobuti. „Arvestades, et hagiavalduses nõudis Jill Greenberg kokku 57 500 EUR väljamõistmist ja lõpptulemusena ei pea kliendid midagi tasuma, võib kohtuasja lõpptulemusega rahule jääda,“ sõnas Särgava.

Tsiviilasja menetlus lõpetati ning kohtukulud jäävad osapoolte endi kanda. 2011. aastal kasutas ajaleht Kesknädal Jill Greenbergi fotot nutvast lapsest, mistõttu pöördus fotograaf autorikaitse küsimuses kohtusse. Pilti kasutati 2011. aastal Ärma talu vastases reklaamikampaanias.