Seisukoht

Seisukoht | Tallinna TV – miks, jumal, miks? (61)

Laur Uudam, arvamustoimetaja, 29. september 2019, 19:24
Ühe telejaama sulgemine kõigest neljapäevase etteteatamisega on muidugi tase omaette. Ei mingit avalikku arutelu ega midagi. Lihtsalt linnapea teatas omaenese tarkusest ja telejaama nõukogu vormistas asja ära. Jutt käib mõistagi Tallinna televisioonist. Nõukogu kui keskerakondliku toiduahela osa ei saanudki muudmoodi otsustada, kui enda töökoht linnasüsteemis kallis.

Jutt osade saadete kolimisest veebi on kummaline, sest kui seni oli telejaamal vähe vaatajaid, siis veebis kaovad needki ära. Vabalevist Tallinna telejaama vaadanud pensionäril veebi lihtsalt pole.

Samal teemal

Siiski tuleb möönda, et kummaliste linnapoliitikute ees lömitanud uudiste kõrval oli seal omajagu põnevatki. Alates doktor Vassiljevi hittsaatest kuni keskerakondliku meediaanalüüsini. Sõltus vaatevinklist, kas neid saateid käsitleti tõsistena või huumorisaadetena. Kultuurisaated olid tihti paremadki, kui priskema rahakoti otsas oma naba imetleva riigitele omad.

Küsimust saab vaadata ka teise kandi pealt, kui venekeelne linnapea paneb kinni eestikeelse telejaama. Kõlvarti sammu suhtes pole üksmeelt erakonnas endaski, sest sulgemist on tauninud eelmine, eestikeelne linnapea. Kui vabanev raha läheb rohkema eetriaja ostmiseks Venemaa telejaamadelt, et teha venekeelset propagandat oma valijaile, on see juba järelevalvekomisjoni temaatika. Propaganda intensiivistamist on linnavalitsus meile ju lubanud.     

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee