Maailm

ÜKS BREXITI-KÜSIMUS | Mis saab Eesti tudengist, kes omandab tarkusi Suurbritannia ülikoolis? (7)

Ohtuleht.ee, 30. september 2019 14:00
Oxfordi ülikool.Foto: PA Pictures/Scanpix
Brexiti ehk Ühendkuningriigi euroliidust lahkumise saatus on vaid kuu enne selle praegust eeldatavat kuupäeva (31.10) endiselt lahtine. Euroopa Liit aga valmistub siiski selleks, et sel kuupäeval Brexit ikkagi toimub ning toimub ilma ELi-Suurbritannia vahelise leppeta. Euroliidu kodanikele, sh eestlastele, tähendab see keerulisi olukordi reisides, äri tehes, õppides jne. Õhtuleht tuleb appi ja vastab koostöös välisministeeriumiga Brexitit puudutavatele küsimustele, nii suurtele kui väikestele, mis Eesti inimest mõjutada võivad.

Kas Ühendkuningriiki õppima minek muutub keerukamaks?
Pärast Brexitit õppima asuvatel üliõpilastele kehtivad samad õigused ja kohustused, mis kehtivad teistelegi kolmandate riikide kodanikele.

Samal teemal

Aga mis saab, kui ma juba õpin seal?
Juba Ühendkuningriigis õppivad Eesti kodanikest üliõpilased peavad taotlema elamisloa ja/või viisa pärast Ühendkuningriigi lahkumist Euroopa Liidust. Õppega seotud tingimusi reguleerib üliõpilase ja ülikooli vahel sõlmitud leping. Oluline on panna tähele, et Euroopa ravikindlustuskaardid ei kehti Ühendkuningriigi väljaastumisel Euroopa Liidust ning õppimise ajaks tasub soetada (era)kindlustus.

Brexiti kohta saab lisainfot veebilehelt brexit.mfa.ee.

Hea lugeja, kui sul on Brexitiga seoses mõni küsimus, millele tahaksid vastust, siis kirjuta meile aadressil yleskutse@ohtuleht.ee!

Samal teemal

03.09.2019
ÜKS BREXITI-KÜSIMUS | Kas Premier League'i ja BBC sarju ikka edaspidi näeb?
02.09.2019
ÜKS BREXITI-KÜSIMUS | Kas Eesti juhiluba jääb Ühendkuningriigis kehtima?
01.09.2019
ÜKS BREXITI-KÜSIMUS | Kas Ühendkuningriigist helistamine muutub kallimaks?