Maailm

VASTURÜNNAK: USA president Donald Trump süüdistab demokraate ajaloo suurima pettuse levitamises (23)

Toimetas Aadu Hiietamm, 29. september 2019 11:10
Donald TrumpFoto: Reuters/Scanpix
USA president Donald Trump avaldas laupäeval Twitteris videoläkituse, milles teatas, et demokraatide poolt üles tõstetud Ukraina afäär on suurim pettus Ameerika poliitikaajaloos.

Trumpi sõnul on praegu Ameerika Ühendriikides mängus rohkem kui kunagi varem. Ta väitis, et demokraadid ohustavad ameeriklaste õigusi ning soovivad neid ilma jätta relvadest, tervishoiust, hääleõigusest ja vabadusest. "Me ei tohi seda lubada," pöördus president oma toetajate poole.

Samal teemal

Trump lisas, et demokraadid püüavad teda peatada, sest ta võitleb rahva eest.

Teatavasti otsustasid demokraadid lõppeval nädalal alustada president Donald Trumpi suhtes ametlikku tagandamisjuurdlust. Nad süüdistavad presidenti Ukraina kolleegi Volodõmõr Zelenskõi survestamises.

Täpsemalt nõudis Trump 25. juulil toimunud telefonivestluse ajal, et Ukrainas alustataks uurimist USA endise asepresidendi Joe Bideni ja tema poja Hunter Bideni suhtes. Joe Biden soovib teatavasti saada USA demokraatide ametlikuks presidendikandidaadiks ning uurimine Ukrainas heidaks talle varju. Demokraadid leiavad, et Trump ohustas riigi julgeolekut, kui üritas tõmmata välisriigi (Ukraina) valimiskampaaniasse. 

Samal teemal

26.08.2019
VASTASTIKUNE KIITMINE, SEKKA ÜKS SUUR PALVE: Trumpi ja Ukraina presidendi kõne täispikkuses
25.08.2019
POLIITMÄNGUD WASHINGTONIS: demokraadid võtsid kursi Donald Trumpi ametist tagandamisele
22.08.2019
Joe Biden: Trump tirib Ukraina USA valimiskampaaniasse