EESTI AINUS AUTONÄITUS: Tartlaste tehtud näitust Motoshow on peetud juba enam kui kakskümmend aastat ja näitamist jätkub nii minevikust kui ka tänapäevast.Foto: Aldo Luud
Asso Ladva 28. september 2019 16:11
Natuke heitgaase, kõva raputamine, väheke ragisev käigukast ja vakstuga kaetud istmed, millelt lihtne maha libiseda. Just sellist kogemust pakub ajalooline Tartu Autoremonditehases valmistatud buss, mis viis Tartu Raekoja platsilt Tähtverre Motoshow’le. Kes autonäitusest ikka viimast võtta tahtis, laskis ennast sellise paugupilliga kohale sõidutada.

Tänavune Motoshow nimeline autonäitus tegi kummarduse Tartu autotööstusele, sest 1. septembril täitus 70 aastat Tartu Autoremonditehase. Tartus meisterdatud bussid ja furgoonid olid messil aukohal. Nende väljapanekule lisasid värvi veel Tartu tehases ümber ehitatud veoautod ja uazikud, mida keskealised ja vanemad külastajad käega katsuma tulid – ikkagi noorpõlve mälestused.

Päris noortel lõid silmad särama ikka uuemate masinate peale ehkki ajaloohõngulise Motoshow’ga püüdsid kohane teisedki. Nii võis Citroeni vastsete mudeli juures imetleda enma kui 60 aasta vanust legendaarset DS mudelit. Bentley kaasaegsete paugupillide vahele oli pandud kaunilt taastatud 50 aastane iludus.

Motoshow’le tulijaid tervitas korralik tümakas, mis pani ilmselt värisema ümbruskonna majade aknad. See oli vaid sissejuhatuseks terveid autode pakiruume täitvate kõlarisüsteemide võistlusele. Õnnetud maanteeameti inimesed, kelle juures päris paljud proovisid alkotesti, karjusid õhtuks hääle kähedaks.