Õpetajad sidusid internaatkooli õpilasi köite ja kettidega kinni.Foto: Reuters/Scanpix
Toimetas Greete Kõrvits 27. september 2019 20:26
Nigeeria politsei päästis reedel ligi 500 noorukit ja poissi ühest õppehoonest, kus õpetajad neid kinni hoidsid, väärkohtlesid ja näljutasid.

BBC kirjutab, et Kaduna linna politsei sai vihje, et ühes islamikoolis toimub midagi kahtlast. Reidi käigus leidsid korrakaitsjad enda õuduseks seinte külge aheldatud, lae alla kinni seotud, läbipekstud ja väärkoheldud lapsed ning noored mehed. Sisuliselt oli „kooli“ õpetajaskonna näol tegemist orjapidajatega, kes ei lasknud õppuritel hoonest väljuda, peksid lapsi ning kasutasid neid ka seksuaalselt ära. Paljud kinnipeetavad olid silmnähtavalt nälginud, mõne lapse nahka katsid haavandid ja vanade vigastuste armid.

Õpetajad sidusid internaatkooli õpilasi köite ja kettidega kinni. Foto: Reuters/Scanpix

Kaks last ütlesid politseile, et nad on pärit hoopis Burkina Fasost, ülejäänud aga Põhja-Nigeeriast. Päästetute rõõm oli suur, politsei otsustas neid üheks ööpäevaks lähedalasuvas spordikompleksis majutada, et seni nende perekonnad üles leida. Kõige nooremad päästetud olid viieaastased lapsed.

Islamisuunitlusega internaatkoolid on Nigeerias tavapärased, ent viimasel ajal kostab ühiskonnas kurtmist selle üle, et lapsi neis õppeasutustes väärkoheldakse. Käivad jutud, et lisaraha saamiseks sunnivad koolid lapsi tänaval kerjama. Kõnealuses koolis võttis politsei kaheksa töötajat, peamiselt õpetajad vahi alla.