Juhtkiri

Juhtkiri | Jää hüvasti, Tallinna TV! (7)

Ohtuleht.ee, 27. september 2019, 17:56
Olgugi et vabalevis nähtaval Tallinna TV-l leidub vaatajaid – võiks öelda, et isegi austajaid – terves Eestis, on selle sulgemine alates oktoobrist otsus, mille eest võib keskerakondlasest linnapead Mihhail Kõlvartit tänada.

Meelelahutusliku sisu kõrval või õigemini selle kattevarjus teenis see telekanal pikalt pealinna valitsenud Keskerakonna võimu taastootmise eesmärki ja kergitas tribüünile selle poliitilisi soosikuidki, näiteks EKREt. Telekanali pidamine ja sellele sisu tootmine on aga kallis – ja erakondade varjatud rahastamise jälgede ajajad on üha edukamad paljastamaks olukordi, kus elanikkonna informeerimist on kasutatud vaid ettekäändena, et lasta isiklik ja erakondlik valimiskampaania maksumaksjail kinni maksta.

Ühtlasi tasub jälgida, mida teeb linnauudiste tootmist jätkav sihtasutus edasi: ega teistelt kanalitelt eetriaega ostes ei toetata vaenuliku propaganda levikut, nagu on PBK-lt saateid ostnud seltskonnale varemgi ette heidetud. Tähelepanelik tasub olla ka selle suhtes, et kas TTV sulgemisest vabanev umbes 2 miljonit eurot jõuab tõepoolest linna haridus- ja sotsiaalvaldkonda või kulub märkamatult "propaganda efektiivistamise" käigus linnavõimu (ja selle juhtpoliitikute) nähtavuse suurendamiseks sotsiaalmeedias, mille tähtsust moodsas valimiskampaanias ei saa kuidagi alahinnata.

Loodus aga tühja kohta ei salli ja nii jääb teistel kanalitel üle nuputada, kuidas Tallinna TV vaatajaid nüüd endale võita. Mõttekoht on see eelkõige rahvusringhäälingule, kel viimase kodumaise tasuta sisu pakkujana lasub kõikide Eesti elanike kõnetamisel senisest veelgi suurem vastutus.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee