Nädala TOP

TOP 5 | Keskerakondlaste suur suu (4)

Elis Kusma, toimetaja, 27. september 2019, 17:56
Foto: Teet Malsroos
Nähtavasti tööõnnetusena välja käidud lubadus 100eurosest pensionitõusust on Keskerakonnale osutunud tõeliseks nuhtluseks: tuleval aastal tõuseb vanaduspension 45 eurot ja sellest vaid 7 eurot moodustab erakorraline pensionitõus. Tõsi, hädalistele on abi sellestki piskust – seda valusamalt lööb neid paraku teadmine, et isegi keskmiselt pensionilt kooritakse (jällegi vastupidiselt lubatule) tulumaksu. Siiski on raske uskuda, et poliitikud praegust pettumust järgmiste valimiste aegu isegi mäletaksid.

Tallinna kuivatamine

Kas mingid vastuväited enam aitavadki, kui pealinna baarides-meelelahutusasutustes alkoholimüüki kellaajaliselt rangelt piirata tahtvale linnapea Mihhail Kõlvartile noogutavad kaasa mitte ainult linnaisad, vaid (erakonnakaaslastest) riigikogulased-ministridki? Kahjuks võib arvata, et mida kõvemini keeratakse kraanid kinni kõrtsides, seda suurema hooga kastetakse kõrisid kortermajades, kuhu öötundidel vuravad väikelinnades ja maa-asulates siiani töötavad viinataksod.

Mis loom on start-up?

Kui väliskaubandus- ja IT-minister Kert Kingo küsis, mille poolest erinevad start-up’id tavalistest ettevõtetest, ei vaadatud sellisele reguleerimisihalusele sugugi hästi. Siiski – vahetegemine on oluline siis, kui start-up'i staatus annab ettevõttele eeliseid, nagu töötajate palkamine sisserände piirarvu arvestamata. Milleks meile aga minister, kellele käib oma töö sisu ja eesmärkide selgitamine selgelt üle jõu?

Pank jäeti nõutuks

Seda, kuidas pea kõik parlamendierakonnad enda vastu pöörata, demonstreeris edukalt Eesti panga nõukogu esimees Mart Laar, kui riigikogu ette jõudis tema pakutud uus nõukogu koosseis, mis ei leidnud toetust. Panga poliitilist sõltumatust näitama pidanud samm kukkus välja kaunis poliitiline: mis sõnum saadeti EKRE poliitikute väljajätmisega? Ja kas fraktsioonid teevad Eesti Panga seaduse muutmisega Laarile tagasi?

Kui kallis on kihutajale aeg?

Kiiruseületajate häbiposti naelutamine vastavalt rikkumise suurusele 45 või 60 minutiks on leidlik karistusviis ja tänuväärne samm murdmaks liikluspolitsei kui trahvirahamasina kuvandit – kes valib rahunemispeatuses seismise, see rahakotiraudu enam avama ei pea. Näis, kas tee ääres seisjate read esmalt kasvavad, et seejärel loodetavasti peaaegu olematuks kahaneda.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee