Eesti uudised

ÕL VIDEO | MIS JUHTUS?! Suur osa jäälõhkuja Tarmo meeskonnast kadus nagu vits vette 

Juhan Mellik | Video: Robin Roots, 27. september 2019, 14:37
Foto: Robin Roots

Pootsman. Peamehaanik. Madrused. Sellised on ametikohad, mille täitmiseks otsib huvilisi Hundipea sadamas baseeruv jäälõhkuja Tarmo. Alles äsja oli nimekiri pikem, sisaldades ka vahimehaanikut ja madrust. Viimase paari kuu jooksul on Tarmole otsitud veel muidki töötajaid. Kas Eesti esijäälõhkuja vaevleb personalikriisis? 

Kui väljastpoolt jääb vägisi mulje, et keegi lihtsalt ei taha Tarmo peale tööle minna, siis tegelikkus on keerulisem. Väärikas vanuses on nii laevapere kui alus ise. „No keskmine vanus võis siin jääda 60–70 aasta vahele,“ pakub kapten Heiki Mokrik. Uued tulijad otse koolist on nüüd keskmist vanust vähendanud: nende seas noored madrused, kes hommikuse karge sügispäikese käes turnivad, vana värvi maha nühivad ja uut peale kannavad.

Nii kapteni kui ka veeteede ameti kommunikatsioonijuhi Madle Puusepa sõnul võib just personali eakusest otsida äkilise tööjõupuuduse põhjuseid. „Mõned jäävad pensionile, mõned on haigestunud. Lihtsalt halbade asjaolude kokkulangemine,“ põhjendab Puusepp. „Tavaline tööjõu voolavus.“

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

28. veebruar 2018, 08:44
Jäälõhkuja Tarmo suundub Sillamäed vabaks murdma
21. oktoober 2011, 07:04
Eestil on oht jääda jäälõhkujata

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee