Poliitika

Jaak Madison palkas äia oma assistendiks. Samas keelavad europarlamendi reeglid lähisugulaste palkamist (196)

Johanna-Kadri Kuusk, 4. oktoober 2019 06:58
Jaak MadisonFoto: Erki Pärnaku
Euroopa parlamendi saadik Jaak Madison on enda assistendiks määranud Kaupo Männiste, kes on ühtlasi Madisoni elukaaslase Merit Männiste isa. Samas on kaastöötajate töölevõtmise kord keelanud lähisugulaste oma assistendiks palkamise.

Männiste on Madisoni kohalik assistent, kes teeb oma tööd Eestis. Madison kinnitas seda infot, kus andis mõista, et tema silmis ei ole Männiste assistendiks palkamises midagi keelatut.

„Kuna Kaupo Männiste ei ole minu lähisugulane, pole isegi sugulane, siis polegi siin midagi märkimisväärset. Kaupo Männiste pole ametlikult ka minu äi,“ kommenteeris Madison Õhtulehele.

Valik langes Madisoni sõnul Männiste kasuks, kuna ta on jätnud endast professionaalse mulje täitmaks töölepingus sätestatud ülesandeid. „Samuti on tal võrreldes paljude teiste assistendikandidaatidega suurem võimekus aidata kaasa ürituste korraldamisele üle Eesti,“ lisas Madison.

Europarlamendi saadiku sõnul on elementaarne vahe selles, mida teeb assistent ja mida nõunik. Männiste senine tegevus muusikuna ei ole seega mingi tegur. „Inimese kõrvaltegevus teistes tegevustes ei puutu asjasse ning kohalik assistent ei ole tööiseloomult nõunik.“

Euroopa parlamendi pressiteenistus kinnitas, et see pole nende reeglitega otseselt vastuolus. „Euroopa parlamendi liikmed ei tohi paluda oma abikaasa või stabiilse elukaaslase palkamist. Samuti ei ole lubatud saadikul palgata oma vanemaid, lapsi, õdesid või vendi.“ Ämmad ja äiad sinna nimekirja ei kuulu.

„Samas on meie käitumisreeglites määratud, et kui Euroopa parlamendi saadik tunneb mingisugust huvide konflikti, peab ta sellega viivitamatult tegelema. Kui saadik ei ole ise võimeline huvide konflikti lahendama, peab ta sellest teada andma Euroopa parlamendi presidendile. Kui saadiku jaoks on olukord ebaselge võib ta paluda abi parlamendi nõuandvalt komiteelt,“ kommenteeriti Õhtulehele.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee