Maailm

Värske uurimus: teekott eritab miljardeid mikroplastiosakesi! (2)

Toimetas Triin Tael, 27. september 2019, 12:01
Foto: Pexels.com
Kas soovid teed suhkru, piima või... mikroplastiga? Üksainus nn premium-tüüpi teekotike, mis pole valmistatud paberist, vaid plastist, võib värske uurimuse andmeil eritada miljardeid mikroplastiosakesi.

Kanadas asuva McGilli Ülikooli teadlased leidsid, et kui plastist teekott peaaegu keeva veega (95 kraadi) kruusi pista, vallandub sellest umbes 11,6 miljardit mikro- ja 3,1 miljardit väiksemat nanoplastiosakest. See on märksa rohkem mikroplastiosakesi, kui inimest arvati terve aasta jooksul tarbivat. Tänavu ilmunud varasemas uurimuses väideti, et keskmine inimene sööb aastas ära vähemalt 50 000 osakest ning hingab teist sama palju sisse.

Foto: Pexels.com

 The Guardian nendib, et enamik teekotte on siiski looduslikest kiududest, kuid paljud teefirmad, mis kasutavad looduskiude, pitseerivad teekotte siiski plastiga. Mõned kaubamärgid on paberkotid sootuks plastkottidega asendanud ning neidsamu kotte teadlased uurisidki. 

Maailma Tervishoiuorganisatsiooni (WHO) sõnul pole seni tõendusmaterjali, et mikroplasti allaneelamine inimesele ohtu kujutaks. Kuid plasti levikut keskkonnas ning inimorganismis tuleb WHO sõnul uurida. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee