Eesti uudised

Riigieelarves ei ole ülikoolide regionaalsetele kolledžitele lisaraha (7)

Toimetas Johanna-Kadri Kuusk, 27. september 2019 11:20
Rektorid, Ivari Ilja, Tiit Land, Tõnu Lehtsaar, Jaak Aaviksoo, Mart Kalm, Mait KlaassenFoto: Erlend Štaub
Järgmise aasta riigieelarves kasvab haridus-ja teadusministeeriumi eraldatav tegevustoetus kõrgkoolidele viie miljoni euro võrra, kuid eeldatavasti kasutavad ülikoolid seda palkade tõstmiseks, mitte regionaalsete kolledžite toetamiseks, mille raskustele rektorid hiljuti tähelepanu juhtisid.

„Avalik-õiguslikud ülikoolid on oma otsuses vabad ja iseseisvad ning võivad ise otsustada, kas kasutada seda lisaraha palgatõusuks või millekski muuks,“ ütles haridusministeeriumi pressiesindaja Tarmu Kurm ERRi uudisportaalile.

„Kuna ülikoolid on peamise probleemina esile toonud just akadeemiliste töötajate palga konkurentsivõime, siis meil ei ole põhjust eeldada, et ülikoolid ei kasuta neid vahendeid palkade tõstmiseks,“ lisas ministeeriumi kõrgharidusosakonna juhataja Margus Haidak.

Ülikoolide rektorid tõdesid hiljutisel kohtumisel riigikogu kultuurikomisjoniga, et nende regionaalsed kolledžid praeguse rahastamismudeli juures jätkusuutlikud ning kui riik vajab neid regionaalpoliitika vahendina, tuleks neid ka rahaliselt toetada. Rektorite hinnangul on praeguses olukorras elujõulised ainult need kolledžid, mis saavad toetust ka kohalikult võimult või ettevõtetelt.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee