ÕL TV | Õhtuleht

ÕL VIDEO | ALKO JA AMELEMINE: vaata, milline elu käib Estonia mälestusmärgi juures (18)

Video: Robin Roots, 27. september 2019, 11:27
Laupäeval, 28. septembril, viiakse Estonia mälestusmärgi juurde lilli ja peetakse meenutuskõnesid.

Milline on aga elu tavalisel päeval Suure Rannavärava bastionil asuva monumendi juures? Õhtuleht filmis septembrikuu alguses 12 tunni jooksul selle ümber toimuvat. Kaamerasilm tabas ka napsitamist ja avalikku flirtimist.

Hukkunute omakseid ühendava ühingu Memento Mare eestvedamisel meenutatakse Tallinnas Estonia katastroofi 28. septembril mälestusteenistusega mälestusmärgi juures ning kontserdiga Jaani kirikus.

Kell 12 on mälestusteenistus mälestusmärgi juures Rannavärava mäel. 

Kell 17 toimub Tallinna Jaani kirikus mälestuskontsert „Seal, kus lõpeb, seal ka algab tee“. Kontserdil astuvad üles neli koori, kes vaheldumisi musitseerivad laulja Marek Sadama ja teda saatva Tõnu Laikrega.

Kooridest esinevad kontserdil noorte segakoor Vox Populi (dirigent Janne Fridolin), Eesti Raadio Laulustuudio tütarlastekoor (dirigendid Kadri Hunt ja Kaie Tanner), Tallinna Kammerkoor (dirigent Mariell Aren) ja Segakoor Huik! (dirigent Ingrid Roose). Kontserdi lõpetab Tõnu Kõrvitsa teos „Hümn sinisele taevale“, esitab Ulla Krigul Jaani kiriku topelt-orelil.

Kontsert on kõigile tasuta.

Tallinna linn on mälestusürituste suurtoetaja.

Samal teemal

25. september 2019, 20:55
Estonia surnuist tõusnud tüürimees osutus petiseks
24. september 2019, 21:10
25 AASTAT ESTONIA HUKUST | Estonialt 22 inimest parvele vinnanud mees: haarasin trossist hammastega – see oli mu ainus võimalus!
23. september 2019, 21:30
Estonia laevaõnnetusest pääsenud Marge: tundsin vees, kuidas keegi vee all kobab ja mu kannast kinni võtab. Selle asemel, et aidata, ma sikutasin jala vabaks…
16. september 2019, 22:09
Estonia katastroofist pääsenud Taavi: parves polnud enam vesi, vaid oksesupp

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee