Eesti uudised

Veerand haigestunutest läheb sellest hoolimata kooli või tööle (14)

LISA KOMMENTAAR

Mai 28. september 2019 11:55
Isiklikult ei saa ma koju jääda, sest mulle ei leita kunagi asendajat, sest keegi ei taha asendusi teha. Ülemus terroriseerib mind mitu korda päevas kõnedega, et kas sa juba tuled tööle, kaua sa istud niisama kodus. Lisaks on mu ülemus alternatiivravi usku ja sunnib kõiki oma töötajad oma soolapuhujate juurde minema. Kõik kes keelduvad on tema arust haiguslehega kodus puhkajad. Ja lõpuks ka rahaline pool. Väljaminek ravimitele on suur. Kaotatud tööpäevade eest saamata jäänud raha on suur. Järgmisel kuul annab see eriti tugevalt tunda.
Aaa 28. september 2019 01:32
Tööle ei leita asendajat ja ei julgegi ülemusele öelda et olen haige,sest sealt saab algul korralikult õiendada et kuidas sa julgesid ültse haigeks jääda ja kahjuks pole siin riigis võimalik haige olla,sest kes pärast arved maksab.nii et kallis rahvas,lõpetage see iga aastane teema ära et enamus inimesi käib haigena tööl ja koolis,selle asemel võiks nagu lahendust leida et haige võib ja saab koju jääda ilma et peab muretsema kas ta ültse arved saab makstud.maksame aind riigile makse ja orjame niikaua kuni tervis lubab,kui haigeks jääme siis vaatame ise kust ja kuidas abi saada,sest ega riiki eikoti
27. september 2019 21:09
mis moodi ei jää koju ravima. perearst ei anna ju haiguslehte
Jaagup 27. september 2019 13:20
Igal aastal koos sügiseste tõbede tulekuga ilmuvad artiklid, et inimesed ei jää haigena koju. Ja igal aastal asutakse selle juures kõige suurema tuhinaga arutama haiguspäevade tasustamise üle. Sõltub ametist, sissetulekust ja elamiskuludest, aga kui ollakse tõbine mõned päevad kuni mõni nädal mõne aasta kohta, siis üldjuhul ei ole ehk sissetulek kõige tähtsam mõjutaja selle juures, kas on võimalik tatti täis ja uimase peaga koju jääda või mitte. Samas päris hulk asutusi/ameteid on sellised, kus ühe inimese puudumine tekitab segadusi või lausa töövõimetuse tervele seltskonnale. Näitleja, õpetaj
ainult 27. september 2019 13:03
riigiasutustes on võimalik koju jääda.
ants 27. september 2019 12:12
Kui ma kaotan kolme päevaga 150€-... siis ilmselgelt ma lähen tööle kui vähegi kannatab!!!
Paul 27. september 2019 09:07
Tööle ei leita asendajat ja kui leitakse, siis tasu selle eest on nii väike, et see pole motivatsiooniks ja koolist puududes, tuleb palju järgi teha, õpetajat ei huvita, kas puudusid haiguse pärast v muul põhjusel. Programm on tihe ja raske ka siis kui ei ole haige. Puht füüsiliselt ei jaksa.
..... 27. september 2019 08:46
Igal aastal on üks ja sama jutt. Haigusrahad armetud ja tööl pole asendajaid, nii siis ka haigena tööl käiakse.

27. september 2019 08:34
mhh, tegelikult töölkäimine käib vanema generatsiooni kohta, noored lumehelbekesed jäävad esimesel võimalusel haiguslehele.
no 27. september 2019 19:56
kohe peab teisi halvustama:(
Mai 28. september 2019 12:04
See väide küll alati vett ei pea. Korduvalt töötanud inimestega, kes on 45+ ja pidevalt haigusleht. Eriti siis, kui vaja teha lisatööd või kedagi asendada. Kohe, kui oma tahtmist ei saa hakatakse ähvardama, et eks ma siis võtan haiguslehte. Lisaks on emmed, kes tööd teha ei tahagi. Istuvad oma lastega haiguslehel. Olen ise töötanud naistega, kes tunnistavad, et ei viitsi tööl käia ja lihtsam ju võtta lapsega haigusleht. Seega vanus ei mängi siin mingit rolli.
Vale artikli kommentaar 27. september 2019 08:09
Tule taevas appi.Pereliige on kadunud ja ei lasta politseid hoovi.Samuti ei leia 3 päevaga inimest paari puu tagant üles.Kogu krunt muruplats.Mina laseksin võõra inimese otsingul ka inimesed majja--krundile!!!!
to Vale artikli kommentaar 27. september 2019 08:47
Koduaed 27. september 2019 10:20
jäeti läbi otsimata omaste soovil.Artikkel "POSTIMEHES" Re he kohta.