Eesti uudised

M.W. Vool süüdistab veterinaarametit enese põlvili surumises (2)

Manona Paris, 26. september 2019 18:07
Mati Vetevool on veendunud, et tema firmat üritatakse hävitada. Foto: Martin Ahven

„Kas teie ei julgegi kala ampsata?“ M.W. Vooli kalatööstuse loengusaalis äsja lõppenud pressikonverentsi, kus omanikud Mati ja Meelis Vetevool tõrjusid neile „Pealtnägija“ kaudu osaks langenud süüdistusi elanikkonna mürgitamises, on saamas oma loomulikku lõppu pressile kaetud kohvilaua näol. Isuäratavad punased kalalõigud on aga puutumata – isegi kalaettevõtet esindav vandeadvokaat Allar Jõks ei suuda oma isikliku eeskujuga muidu alati näljaseid ajakirjanikke sööma meelitada. 

„Pealtnägijas“ avaldatud teade, et Tallinna lähistel asuva M.V.Wooli kalatehases möllas muteerunud ja väga agressiivne bakter, võib ettevõtte hingusele saata. Bakteriga on nakatunud üle Euroopa 26 inimest, kellest kuus surid, neist kaks Eestis.

Saates kalakuningaks tituleeritud Mati Vetevool astub koos ajakirjanike ette kogu oma sarmis. Tunni aja jooksul annab ta koos oma poja Meelisega vägagi mõjusana tunduva vastulöögi, mis keskendub kahele postulaadile: listeeriabakter on rakusisene ja seetõttu sageli kalas ja ka 10 protsendil inimestes alaliselt olemas. Teiseks: pole võimalik otseselt seostada, et haigestunud ja surnud inimesed said bakteri just M.W. Vooli kalatööstuse toodetest. Kolmandaks – ülikarmi kontrolli rakendatakse vaid M.W. Vooli üle.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

02.12.2019
LUGEJATE NÕUDMISEL: 10 turvalist ahjukala, lihtsad ja listeeriavabad retseptid
23.10.2019
„Pealtnägija“ poole pöördus ema, kelle vastsündinu surma põhjustas kurikuulsast M.V. Wooli tehasest pärit bakteritüvi
07.10.2019
Maaelukomisjon: listeeriakandaal tugines oletustele ning M.V.Wooli tooted on ohutud
04.10.2019
Kalaliit kirjas Järvikule: kellele oli vajalik listeeriakriisi esilekutsumine?!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee