Seisukoht

Seisukoht | Minister ei saa olla väike inimene (48)

Geidi Raud, video- ja fotoosakonna juhataja, 26. september 2019, 18:22
Foto: Tiit Tamme
„Aa vannijoon tännnooon?“ pudises üks riigikogulane 2003. aastal telefoni, kui Õhtulehe ajakirjanik lasi tema poole pöörduda prantsuse keeles, sest rahvasaadik väitis riigikogu kodulehel, et ta seda oskab. Mida vastaks sarnase eksperimendi puhul IT- ja väliskaubandusminister Kert Kingo, kui temalt inglise keeles erialane küsimus küsida?

EKRE IT-minister andis intervjuu TV3 saatele „Laser“, kus ta rääkis muu hulgas, et tema inglise keel on piisavalt hea ja ta ei vaja tõlki ning et ta ei kasuta eriti mobiilirakendusi ega ka kaheastmelist autentimist. Ministri sõnul pole tal töötelefonis nii salajasi asju, mis vajaks kõrgendatud salastusastet. „Ma olen üks väike inimene selles osas,“ nentis ta. 

Kui nüüd järele mõelda, siis on isegi tavainimese telefonis asju, mida ta ei taha, et võõras silm näeks. Kujutlege siis veel ministri telefoni, kuhu jooksevad tööalased e-kirjad. Minister ei saa end tagandada väikseks inimeseks! Ta on eeskuju ja seni end tugeva IT-riigina kehtestanud Eesti esindaja. Tema ameti puhul on ka inglise keele oskus elementaarne. Aga „Laseris“ näidatud keeleoskus, kus Kingo sai vaevu hakkama oma Costa Rica kolleegile lihtlausetega vastamisega, vajaks kindlasti Eesti maine hoidmiseks tõlgi sekkumist. 

Samal teemal

8. oktoober 2019, 17:56
Maris Lauri hämmingus: väliskaubandusminister Kert Kingo keeldus riigikogus tutvustamast ministeeriumi eelarvet

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee