Eesti uudised

Mihhail Kõlvart viimases intervjuus TTV-le: kasutame edaspidi kanaleid, mil on suurem vaadatavus (63)

Viljar Voog, 26. september 2019 16:34
Mihhail Kõlvart andmas viimast intervjuud telekanalile TTV.Foto: Tiina Kõrtsini
Tallinna Linnapea Mihhail Kõlvart teatas täna, et esimesest oktoobrist kaob TTV tele-eetrist. Pärast pressikonverentsi tulid ajakirjanikud meerilt intervjuud küsima. Esimesena pääses püünele… „Tallinna Televisioon, jah, teil on see õigus!“

Kui järgneva nelja päeva jooksul ei juhtu pealinnas midagi põrutavat, oli tegu Kõlvarti viimase intervjuuga TTV-le kui telekanalile. Avaldame selle täismahus.

Kõlvart (teistele ajakirjanikele): „Kõigepealt Tallinna Televisioon.“

Kaameramees: „Heliproov… ja salvestab!“

Reporter Üllar Luup: „Mismoodi see otsus sündis?“

Kas staarreporter Üllar Luup kuulub nende ca 14 inimese sekka, kes TTVs jätkavad?Foto: Tiina Kõrtsini

Samal teemal

Kõlvart: „Kui peaaegu kümme aastat tagasi sündis otsus asutada Tallinna Televisioon oli tõepoolest see mõnes mõttes revolutsiooniline. Aga aeg läheb edasi ja tänane arusaam kaasaegsest televisioonist ja võimalikust tulevikust on juba midagi muud.

Kahjuks peame tõdema, et päris-televisioon maksab kümneid miljoneid, mõnikord sadu miljoneid. Ma arvan, et kui me räägime tulevikust, siis meil ongi valik, kas minna edasi mitte kõige kvaliteetsema televisiooniga või siis suurendada selle televisiooni eelarvet. Tunduvalt suurendada. Ma arvan, et isegi nii rikas ja suur omavalitsus, kui on Tallinna linn, ei oma sellist võimekust.

Samas on meil kohustus ja arusaam, et inimesi tuleb informeerida ja teavitada. See tähendab, et Tallinna Televisioon ei lõpeta oma tegevust, vaid selle tegevusvorm muutub. Soovime jätkuvalt meie inimesi informeerida ja teavitada. Tallinna Televisioon hakkab ka edaspidi tootma uudiseid ja saateid, aga me hakkame seda sisu levitama teiste kanalite kaudu, kus on suurem vaadatavus.“

Luup: „Aitäh!“

TTV kaob tele-eetrist 1. oktoobrist ja selle senini alles jäänud 29 töötajast koondatakse umbes pooled. Uuest aastast hakatakse Tallinna elu kajastavatele uudistele-saadetele eetriaega ostma teistes meediaväljaannetes. Kõlvarti sõnul säästetakse nii aastas hinnanguliselt kaks miljonit eurot.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee