Sisuturundus

Loobu alkoholist või suitsetamisest kahe tunniga – proovi Pärnus kodeerimist! 

Diana Gurimski, MTÜ Õnneklubi, 30. september 2019 11:34
Alkoholist või suitsetamisest loobumisel peetakse kõige efektiivsemaks meetodiks kodeerimist. See kujutab endast sõltuvusahela katkestamist ajus sõnalisel teel kõigest ühe seansi jooksul.

Sõltuvus on liiale läinud harjumus, mille tõttu inimene ei suuda enam ilma sõltuvusaineta elada. Kõik sõltuvused hävitavad inimeste tervist ja suhteid. Nikotiin ummistab kopse ja veresooni ning 75 % kopsuvähki surnud inimestest olid igapäevased suitsetajad. Alkoholi tarvitamine jällegi lagundab maksa ja pankreast, tekitades kollatõbe ja suhkruhaigust. Mõlemad haigused võivad lõppeda surmaga.

Kuna sõltuvust tekitavad ained vallandavad ajus lühikese ajaga selliseid rõõmuhormoone nagu dopamiin ja serotoniin, siis võib sõltuvus tekkida väga kiiresti ja sellest on hiljem raske lahti saada.

Sõltuvus ei asu kehas, vaid ajus. Seetõttu saab sõltuvusest lahti ainult siis, kui ajus tekib muudatus. Et muudatus saaks tekkida, peab inimene olema hästi vaikne ja rahulik.

Selleks lõdvestatakse kõigepealt keha, mille tulemusel inimene kuulab ainult terapeudi häält ja sõnu. Taolises lõdvestunud ehk meditatiivses seisundis jõuavad terapeudi sõnad otse alateadvusesse.

Kui alateadvus on avatud, siis on väga lihtne muuta inimese mõtlemist ja käitumist paremuse suunas. Ehk et seansi ajal tekib inimese ajus uus mõtlemis- ja käitumismuster. Peale seanssi ei tarvita ta enam sõltuvusaineid.

Kas kodeerimine on ohtlik?

Absoluutselt mitte. Kodeerimine toimub meditatiivses seisundis. Meditatiivne seisund on selline une-eelne lõdvestunud seisund, mida me kogeme alati enne magamajäämist ja peale ärkamist. Teisisõnu liigub mõte meditatiivses seisundis aeglasemalt kui ärkveloleku ajal ning meile jääb kõik paremini meelde, sest me ei tegutse samal ajal.

Seega võib öelda, et kirjeldatud seisund ei ole mitte kuidagi ohtlik, samamoodi nagu mõtete muutmine positiivses suunas. Vastupidi, uus mõtlemis- ja käitumisviis on väga tervislikud.

Kas teisele inimesele saab alkoholi või suitsetamise vastast koodi peale panna ilma tema teadmata?

Kahjuks ei saa. Seda on väga palju meilt küsitud, aga paraku pole see võimalik. Inimene peab tahtma sõltuvusest loobuda ja ise kohale tulema.

Kui pikaks ajaks saab kodeerida?

Kuigi kodeerida saab ükskõik millise tähtaja peale, siis sellel pole mõtet. Kodeerimise mõte on sõltuvusest täielik loobumine, mitte ajutine peatamine. Kui kodeerida mingi kindla tähtaja peale, jääb inimene selle lõppu ootama ning hakkab lõpuks ikka jooma. Seetõttu me ei pane kunagi tähtajalisi koode, vaid kodeerime kogu eluks.

Mida te inimestele lõpetuseks soovitate?

Ärge laske oma sõltuvusel ennast juhtida, vaid otsige abi kohe – enne, kui on hilja. Kui kopsuvähk on välja löönud, siis sureb inimene tavaliselt kolme kuu jooksul. Ärge lükake abi saamist päevast päeva edasi. 

Ole targem ja otsi abi kohe – siis, kui see on veel võimalik.

Diana Gurimski

www.onneklubi.ee

566 27 030

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee