Sisuturundus

Õhksoojuspump aitab küttekulusid kokku hoida 

Cooper&Hunter, 27. september 2019 16:40
Elektrihinna tõustes on õhksoojuspumbast kujunenud säästlik lahendus, mis hoiab küttekulusid kokku kuni 80%. Soojuspump tarbib vähe, kuid samas annab tagasi palju.

Õhksoojuspumba esmakordsel valimisel tekib ilmselt palju küsimusi ja võib osutuda raskeks teha lõplik otsus. On ju saadaval väga lai valik õhksoojuspumpasid.

Soojuspumpasid müüakse reeglina pinna suuruse alusel, mida soovitakse kütta. Müüjad pakuvad erinevate hindadega pumpasid sama suurusega pinnale. Sageli on hinnaerinevuse põhjuseks see, et pakutakse sama suurusega pinnale erineva võimsusega pumpasid, sõltuvalt sellest, missugune on 1 m² kohta arvestatud  soojavajadus.

Seadmete kõrvutamisel annab parema tulemuse erinevate pakkumiste võrdlemine nominaalvõimsuse järgi, kuna selle arvutamise alused on kõigi tootjate jaoks samad. Erinevate seadmete hinda saab võrrelda ikkagi ainult siis, kui nad samade tingimuste juures annavad välja sama palju sooja ehk nende seadmete nominaalne soojusvõimsus on sama. Üldjuhul on väiksema võimsusega seade odavam.

Kuna välistemperatuuri muutudes muutub ka soojuspumba soojusvõimsus, siis tuleb erinevate tootjate puhul vaadata, kuidas erineb soojusvõimsus välistemperatuuri alanedes. Võib juhtuda, et esmapilgul suurima kasuteguriga seadme soojusvõimsus langeb välistemperatuuri langedes kõige kiiremini. See tähendab, et kasutegur võib küll olla suur, kuid rahaline sääst mõne teise seadmega on tegelikult väiksem. Seega tuleb jälgida soojusvõimsuse muutumist välistemperatuuri muutuste korral.  Näiteks võib alati küsida müüjalt, palju on pakutud soojuspumba soojusväljastus -15kraadise välistemperatuuri juures. Eriti oluline on seda jälgida siis, kui kavatsed soojuspumbaga kütta enamuse kütteperioodist või ei soovi kütteperioodi jooksul muud kütet peale soojuspumba üldse kasutada.
 
Enne õhksoojuspumba valimist oleks mõistlik välja selgitada järgnevad punktid:

- kõetava pinna suurus ruutmeetrites,

- kas soovid kasutada õhksoojuspumpa põhi- või abiküttena,

- kas kõetav eramu on alaline elukoht või hooajaline (suvila),

- millist temperatuuri soovid toas hoida,

- siseõhu kvaliteet (plasmafiltrid, ionisaator, UV filter),

- mis oleks sobiv hind õhksoojuspumba eest,

- müratase; kas tahad väga vaikset õhksoojuspumpa?

- disain

- COP ehk soojustegur.

Pumba soetamisel on tähtis ka meeles pidada, et kui siseruumis on alla 8 plusskraadi, ei lähe pump tööle.

Millist soojuspumpa valida? Kliendi küsimus: kas valida Arctic Inverter CH-S09FTXLA-NG või Arctic Inverter CH-S12FTXLA-NG?

Klient uurib, kui suure pinna kütab kumbki aparaat, kas piisab CH.S09...-st 60m² kütmiseks?

Oletame, et korter on hästi soojustatud. Soojuskadu peaks siis olema umbes 0,05kW/m², -21ºC kraadi juures (õues). Niisiis oleks vaja 60x0,05=3kW selleks, et katta vajaduse. (arvutused on umbkaudsed)

Kõige mõistlikum on aga kutsuda spetsialist, kes kogu mainitud tegevuse juures nõu ja jõuga abiks on.

Nii mõnelgi inimesel võib tekkida küsimus, kas õhksoojuspump üldse sobib nende koju. Muretsemiseks pole põhjust. Nüüdisajal näevad õhksoojuspumbad sedavõrd stiilsed välja, et tegemist on ideaalse sisustuselemendiga.

Eriti moodsaks teeb need ka tõik, et soojuspumpasid on võimalik juhtida telefoni ja tahvelarvuti kaudu (ühildub kõigi operatsioonisüsteemidega). Äpiga saab panna pumba tööle või kinni ning muuta temperatuuri ja režiimi. Tegelikku temperatuuri (mis on toas), kahjuks vaadata ei saa. Selleks sobivad paremini maja valvesüsteemid temperatuuri edastamise funktsiooniga. Masina ühenduvus programmiga säilib ka pärast elektrikatkestust.

Olemasolev õhksoojuspump tuleks aga umbes korra aastas spetsialisti poolt üle vaadata. Ära on vaja mõõta soojuspumba rõhud, puhastada siseosa ja välisosa, lisada vajadusel gaas ja vaadata üldolukorda.

Kuigi kõik soojuspumbad töötavad sarnase põhimõtte järgi, siis on mõistlik valida just Cooper&Hunteri tooted. Cooper&Hunteri õhksoojuspumpadel on kaks eelist: need valmistatakse ühes kahest maailma kaasaegsemast tehasest (Taiwanis) ning ettevõte koolitab ja atesteerib oma tehnika paigaldajaid, mis lubab pakkuda kliendile reaalse viie aasta pikkuse garantii. Probleeme tekib iga tehnikaga, kuid Cooper&Hunteri puhul on remontide statistika alla 1%. Kuna Eestis on ka suur tagavaraosade ladu, siis see 1% saab remonditud kiiresti.

Vaata täpsemalt SIIT!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee