Eesti uudised

Terviseametis registreerimata tohtrid osutavad ravi, mis ei kvalifitseeru tervishoiuteenuseks. Patsiendid kurdavad järelnähtude üle. "Sinna pulga alla mina enam ei lähe. See oli lihtsalt õudne!"

Loata Vene arstid tüssavad Eestis kergeusklikke 

Liina Hallik , 25. september 2019 20:30
DOKTOR: Anastassia Tsvetkova teeb Tallinnas atlaslüli korrigeerimisprotseduuri. Fotol on ka Heatunde MTÜ esindaja Mati Rebane. Foto: Õhtuleht/kuvatõmmis

Kas peale Ukraina ehitajate töötavad Eestis turismiviisaga ka Venemaa arstid? Õhtuleht kontrollis saabunud vihjet sealt pärit tohtri kohta. Ehkki lühiajaline töötamine oli korduvalt Eestis käinud arsti puhul nii nagu peab registreeritud, ilmnesid hämarad asjaolud. 

Õhtulehe poole pöördus murelik Vladimir, kelle väitel käivat Eestis turistiviisaga tööl Vene Föderatsiooni arst. Nimelt oli ta saanud kutse Venemaa tohtri Anastassia Tsvetkova vastuvõtule – meditsiiniteenuseid osutavasse Heatunde MTÜsse. Vladimiri ütlust mööda viibib arst Tallinnas iga kord lühikest aega. Päeva-paari pärast olevat ta juba Venemaal tagasi. „Seda arsti külastades sain aru, et meditsiinilisi teenuseid pakutakse ilma loata. Veelgi enam – Venemaalt pärit tohter töötab Eestis turistiviisa alusel!“ on Vladimir pahane. „Patsientide ravidokumente ei allkirjastata ning tasuda palutakse sularahas.“

Tema sõnul olevat Heatunde MTÜ esindaja Mati Rebane öelnud, et ettevõte toimib sel moel juba üle aasta ning sellist teenust on osutatud rohkem kui 400 inimesele, sh lastele. „Mingis kabinetis oli ka silmadiagnostikaaparaat, mida üks ettevõtte omanikest üritas varjata, ehkki ta pakkus inimestele sellega teenuseid ning võttis selle eest ka raha. Pakun, et ebaseaduslikult,“ on Vladimir nördinud.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

23.09.2019
Imelise tervendaja pähe müüdav destilleeritud vesi kaotab populaarsust?
07.06.2019
RISKANTNE KORTSURAVI: terviseamet hoiatab ohtliku iluvidina eest
08.11.2017
„PEALTNÄGIJA“: ilusüstide maailm Eestis on kui Metsik Lääs!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee