Seisukoht

Seisukoht | Я не понимаю! Päriselt? (32)

Rauno Vahtre, videograaf, 25. september 2019 18:48
Olen tihe kohvikutes ning poodides käija ja puutun kokku paljude klienditeenindajatega nii Tallinnas kui ka mujal linnades ja väiksemates asulates. Üllatuseks olen leidnud nii mõnedki kohad, mis minule isiklikult on täielikult vastukarva, ja ma olen üpris äkiline oma arvamust ka kohapeal selgitama.

Kõige värskem juhtum leidis aset päris minu kodu juures asuvas Maximas Tartu maanteel, kus ma ikka enne ja pärast tööd käin.

Samal teemal

Kui lõpuks pärast pikka ootamist klienditeenindajani jõuan ja palun üht tavalist suitsupakki, mille nimi on rahvusvaheliselt tuntud, saan vastuseks tüdinud mühatuse ja lause „Я не понимаю“. Päriselt ka? Sa töötad Tallinna kesklinna Maximas ja ei saa suitsupaki nimest aru? Keerulisematele küsimustele, nagu kus asuvad mandlid, ei osata mulle selles kaupluses ammugi vastata. Tunnen, kuidas emotsioonid tahavad minus võimust võtta. 

Teine tore koht on Tallinn-Väikse rongijaama kohvik, kuhu elukaaslasega sööma tahtsime minna. Tellisime päevaprae. Vastuseks saime, et neil ei ole seda pakkuda, kuigi kell oli alles 12 päeval. Okei, soovitasin siis klienditeenindajal näidata, mida neil menüüst on pakkuda. Vastuseks saime: „Я не говорю по-эстонски“. 

Vaatan teenindajat kolm minutit, siis kaob ta tagatuppa.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee