Repliik

ERR | Meie eesmärk polnud toetada MMSi kummardajaid 

Arvamustoimetus, 25. september 2019 14:19
Foto: Martin Ahven
Viimases saates „Uudishimu tippkeskus“ kõlasid huvitavad väited MMSi kohta, kus Tartu ülikooli lektor rääkis alternatiivsete ravimeetodite puhul muu hulgas, et MMSil on „potentsiaalselt võibolla ka negatiivsed tervisemõjud“ ning et MMS võib olla küll mürgine, aga see pole nii „kriitiline, kuna lahused, mida kasutatakse, on lahjad".

Miks levitab ERR sellist ebateadust ja annab vähemalt kaudselt tuge MMSi kummardajatele olukorras, kus terviseamet on MMSi müügi ära keelanud ja ka arstid on MMSi kasutamise suhtes ühesel seisukohal? Ja seda veel saates, mida toetab Eesti teadusagentuur?

Tiina Leedu, ERRi turundusspetsialist: Saate „Uudishimu tippkeskus“ toimetus avaldab kahetsust, et nende sõnumit vääriti mõistetud on. Kindlasti ei olnud eesmärk anda tuge MMSi kummardajatele. 

Terviseteemaline saade uuris, mida ja miks me tervisega seoses usume. Samuti seda, miks terviseuskumused mõnikord väga polariseerivaks muutuvad. Kommunikatsiooniteadlane Marko Uibu rääkis alternatiivmeditsiini ja loodusravi erinevustest. Illustreerimiseks tõi ta näiteid (ravimteed ja MMS).

Kuna terviseteemad on väga isiklikud, siis püüdis Uibu oma leebe sõnastusega vältida lahkhelide võimendamist uskujate ja mitte uskujate vahel. Nagu saates esinenud kommunikatsiooniekspertide ja psühholoogi jutust saate lõpuks välja tuli, on ohtlik, kui vastasseisust tekib omamoodi antimeditsiiniline kultuur. Saate toimetus igatahes inimesi MMSi kasutama ei julgusta ning vabandab, kui selline mulje mõnest fraasist võis jääda.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee