ÕL TV | Õhtuleht

ÕL VIDEO | Kliimastreikide algataja: kurb, et Eesti on sabassörkijate seas 

Gitta Riener | Tiina Kõrtsini, Märt Niidassoo, 25. september 2019 16:52
Foto: Tiina Kõrtsini
Eesti koolinoored, kes on märtsikuust saati korraldanud kliimastreike, pole sugugi rahul valitsuse tegevusetusega. Kliimastreikide algataja Kristin Siil on nördinud, et Eesti valitsus on astunud samme pigem vastupidises suunas.

Eesti ei toetanud Euroopa Liidu eesmärki, saavutada 2050. aastaks kliimaneutraalsus. „Eesti oli nelja riigi seas, kes selle vastu olid. Teised kõik olid selle poolt. See on üsna kurb ja negatiivne, et me oleme sabassörkijate seas, kes ei taha ambitsioonikaid kliimaeesmärke,“ sõnab Kristin Siil. 

Siili tõdeb, et selle asemel investeeritakse uue põlevkiviõlitehase rajamisse. „Me saame survestada poliitikuid, et nad ei jätkaks põlevkivi põletamist ja selle energia kasutamist. See on kõige räpasem viis, kuidas energiat toota, ja me ei saa sellega jätkata. Peame kasutama taastuvenergiat,“ ütleb Siil.

Kliimastreikija Kertu Birgit Antoni sõnul on poliitikud noortele vastanud, et olge tublid. „Kui me üksinda tublid oleme, sellega me ei päästa maailma,“ leiab Kertu Birgit.

Ürituste korraldaja Fridays For Future on ülemaailmne noorte protestiliikumine, mille eesmärk on survestada valitsusi tegutsema elukeskkonna taastamise ning kliimakatastroofi vältimise nimel. Meeleavalduste ja koolistreikidega jätkatakse seni, kuni valitsus on võtnud vastu konkreetse kava ning asunud seda täitma.

Üle maailma toimub meeleavalduste teises laines praeguse seisuga 2224 kliimastreiki. Peale Eesti avaldatakse sel reedel meelt ka näiteks Hispaanias, Alžeerias, Portugalis, Ungaris ja mitmel pool Ameerika Ühendriikides.

Reedel kell 12 toimub Tallinnas riigikogu ees järjekordne kliimakriisi meeleavaldus. Rohkem infot meeleavalduste kohta leiab Facebooki üritustelt “Nädal tuleviku nimel” ja “Üldstreik tuleviku nimel”.

 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee