Eesti uudised

ÕL VIDEO JA GALERII | Kartulivõtt kesklinnas: kontorihoovist saab noppida mitu kõhutäit (9)

Kristiina Tilk | Video: Teet Malsroos, 25. september 2019, 14:27
Foto: Teet Malsroos
Kui veel möödunud aastal kõrgusid Eesti Looduskaitse Seltsi Tallinna kesklinnas asuva kontori haljasalal kõrvenõgesed, siis nüüdsest on nendega lõpp. Seltsi töötaja Juhan Telgmaa kaevas maa kevadel üles ning pani kartulid mulda. Täna koristas ta saagi. 

Säärane nipp nõgeste hävitamiseks ei ole Telgmaal mitte ise välja mõeldud vaid mees käib oma kadunud isa jälgedes, kes aastate eest just samal viisil suskjatele säru tegi. 

Looduse Omnibussi väljasõidult jäi seltsi kätte kotike kartulitega, mis idanema hakkasid ning Telgmaal ei tekkinud isegi mitte küsimust, mis neist edasi saab. 

Mees kaevas seltsi kontorihoovile neli vagu ning pani kartulid mulda. Eraldi hooldust ega väetamist kartulid kasvuajal ei saanud. 

Täna hommikul noppis ta saagi üles. Isepäi kasvanud kartuli saaki peab Telgmaa piisavaks – kõhu saab mitu korda täis ning jagub teistelegi. 

Järgmisena ootab Telgmaad ees samale lapikesele muru külvamine. Ta avaldab lootust, et edaspidi nõgesed enam troonile ei kipu ning uuel kevadel näeb nende asemel tänu kartulitele ühtlast taimkatet. 

Telgmaa rajatud kartulipõld Tallinna linnas ei ole aga teps mitte ainus. Ka ettevõtja Heino Viik, kellele kuulub Tallinnas Harju tänaval kinnistu, laskis sel kevadel oma maal asuva haljasala kartulipõllu rajamiseks üles künda.

Sedapuhku aga protesti märgiks. Nimelt pole Viik saanud linnalt luba ehitada oma maatükile ühtki hoonet juba enam kui kümme aastat. 

Samal teemal

20. september 2019, 20:15
Kartulivõtt nõukogude ajal: koolilaste orjatöö või meeleolukas seltsielu
1. juuli 2019, 07:44
Linn on ärimehe Harju tänava kartulipõllu vastu jõuetu
28. mai 2019, 06:26
Südalinna kartulipõllu teinud maaomanik pääseb trahvist
10. mai 2019, 14:03
FOTOD | Abilinnapea peab kartulipõldu seadusevastaseks, muinsuskaitse ei nõustu

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee