Eesti uudised

Ülemiste vanakese suur sõjaretk Tallinna peale 

Tõnis Erilaid, 28. september 2019, 00:01
PAADIGA LINNATÄNAVAL: Sel sajandil on uputused paduvihma järel tabanud enamasti Tuukri tänavat ja selle ümbrust. Foto: Teet Malsroos

Nutmist, karjumist ja ka sajatamist ning kirumist olnud selle häda ajal palju kuulda. Vool olnud nii kange, et inimesed ja elajad alla jäänud, kirjeldab Eesti Postimees paar päeva hiljem teist nelipüha, 5. juulit 1867. aastal Tallinnas. Pilgeni täis Ülemiste oli end linna murdnud. Kõik toona ilmunud ajalehed, olgu eesti või saksa keeles, räägivad, kuidas vette sattunud mees püsti seistes kiire vooluga edasi kanti, kuni ta lõpuks päästeti.

„Ülemiste järv olla seal (Tallinnas) tännavo üsna melest ära. Jubba teist korda lõhhub ta kaldad mahha ja lähhäb ilma pallumata aleveid kastma,“ teatab Eesti Postimees.

Nelipühaaegse üleujutuse üheks peamiseks põhjuseks oli, et parajasti olid käsil tööd Tallinna veevärgi rajamiseks. Selle tarvis oli kaevatud suurem kanal Ülemiste järvest välja linna poole. Järvepoolne ots topiti küll esialgu kinni, kuid teisel pühal puhus maa poolt tugev tuul, mis pilgeni täis järvel laineid kergitas ja vee linnapoolsesse soppi kandis.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

27. september 2019, 00:04
Tõnis Erilaiu lehesaba | Kuidas erakonnamaastikule astus Eesti Rojalistlik Partei
26. september 2019, 00:12
Tõnis Erilaiu lehesaba | Kuidas Roboter eestlased Venemaalt ära tõi
25. september 2019, 00:04
Tõnis Erilaiu lehesaba | Kuidas Kolga mõisa kartmatud mehed mässasid

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee