Eesti uudised

Prokurör taotleb kohtus eksabilinnapea Artjom Suvorovi õigeksmõistmise tühistamist  (14)

Siim Randla, 25. september 2019 05:40
Artjom SuvorovFoto: Aldo Luud
Tartu ringkonnakohus arutas prokuröri kaebust Tartu maakohtu otsusele, millega mõisteti Tartu endine abilinnapea Artjom Suvorov korduvas altkäemaksu võtmises, selle küsimises ja kelmuse katses õigeks süü tõendamatuse tõttu.

Prokuratuur süüdistas Artjom Suvorovit muu hulgas selles, et ta püüdis Tartu linnavalitsuse eluasemekomisjoni liikmena 2016. aasta lõpus 78aastaselt naiselt petta välja 5000 eurot, lubades sotsiaalpinnal elavale prouale linnale kuuluva korteri võõrandamist. Kohus leidis, et tõendatud on vaid see, et Suvorovi kasutuses olnud telefonilt helistati kannatanule kahel korral. Kõnede sisu ei ole teada. Puuduvad tõendid, mis seaksid kahtluse alla Suvorovi ütlused, milles ta välistab rahanõudmise korteriprobleemi lahendamise eest.

Samal teemal

Prokuratuur süüdistas Suvorovit ka selles, et ta võttis 2015. aasta novembris ragbiklubi Tartu Titans esindajalt Kaido Sirgelt 250 eurot altkäemaksu – vastutasuna mittetulundusühingule tegevustoetuse eraldamise eest. Tartu maakohus leidis, et seegi süüdistus on tõendamata.

Tartu maakohtu otsuse vaidlustas prokurör, kes taotleb ringkonnakohtule esitatud apellatsioonis maakohtu otsuse tühistamist Suvorovi õigeksmõistmises. Suvorovi kaitsja palub kohtul jätta prokuröri apellatsioonkaebus rahuldamata.

Tartu maaohus mõistis altkäemaksu andmise süüdistuses õigeks ka Ivan Zayatsi. Ka tema osas on prokurör esitanud edasikaebuse, kus taotleb maakohtu otsuse osalist tühistamist Zayatsi õigeksmõistmises. Zayatsi kaitsja palub ringkonnakohtul jätta prokuröri apellatsioonkaebus rahuldamata.
Tartu ringkonnakohus arutas edasikaebust septembris. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee