Juhtkiri

Juhtkiri | Keskerakond hakkab jälle pudeliga maadlema (33)

Ohtuleht.ee, 24. september 2019, 18:11
Tallinnas uute alkoholipiirangute kehtestamine on ära otsustatud asi, selles ei saa olla kahtlust. Kui järgemööda võtavad sel teemal sõna Tallinna linnapea, volikogu esimees, Kesklinna vanem ning riigikogu sotsiaalkomisjoni esimees, kes kõik kuuluvad Keskerakonda, siis on tagatuba asjad juba paika pannud. Tallinna volikogus, kus keskerakondlastele kuulub absoluutne enamus, tuleb vaid asi ära vormistada.

Alkoholitarbimise piiramine on rahva tervise seisukohast tänuväärt tegevus. Oma otsuste tulemusena sai sotside juht Jevgeni Ossinovski aga näha nii suurel kiirusel ja hulgakaupa Lätisse suunduvaid ostjaid kui ka lõunanaabrite eelarvesse laekuvaid maksumiljoneid. Tallinna puhul tuleb küsida, mis ei rahulda poliitikuid praegusel juhul ja mida nad tahavad piirangutega saavutada? Kui keskerakondliku linnavõimu tegevusele midagi ette heita, siis otsuste langetamist üldsust ja kõiki poliitjõude kaasamata ilma diskussioonita. Ülekaal volikogus võimaldab sellist suhtumist vähemalt formaalselt, kuid süvendab teadlikult vastasseisu. Võimalik, et piirangujutu tegelik eesmärk on hoopis tähelepanu eemalejuhtimine läbikukkunud erakorraliselt pensionitõusult ja ähvardavalt reitingulanguselt.

Mis aga muutub, kui ka lõbustusasutustes ei saa öisel ajal enam napsi? Vähestele vanalinna jäänud elanikele ei pruugi muidugi meeldida tümakas ja joobnute lällamine. Samas tahavad nii siia saabuvad turistid kui ka kohalikud elanikud lõõgastuda. Müügikeelu puhul juuakse lihtsalt end varem vajalikku konditsiooni. Hommikuse müügikeelu korral hakkab teatud seltskond pead parandama olmekeemiaga või tuleb tagasi vana hea taksoviin. Loodus tühja kohta ei salli ning piirangute puhul leitakse võimalus nendest möödahiilimiseks. Liigagara piiramisega kolib joomine vaid põranda alla ja hakatakse rohkem kodudes pidutsema. Üksikute lõbustusasutuste kaupa erilubade jagamine oleks aga ilmne korruptsioonirisk.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee