Repliik

Küsimus | Kas Eleringi juhil sobib töö kõrvalt kasiinoäri juhtida? (13)

Arvamustoimetus, 24. september 2019 14:53
Foto: Teet Malsroos
Kas majandus- ja kommunikatsiooniministeerium kui Eleringi aktsionäri õiguste elluviija on nõus Eleringi juhi Taavi Veskimäe asumisega kasiinofirma nõukogu liikmeks? See jätab mulje, nagu oleks Eleringi juhtimine liiga väike väljakutse, et selle kõrvalt hakata korraga kahel toolil istudes ka kasiinondust edendama.

Kui riigifirma juht asub töö kõrvalt osalema mängurlusega tegeleva eraettevõtte juhtimises, siis kas ei heida see varju ka tema põhitegevusele ja tõsiseltvõetavusele Eleringi juhina?  

Kuidas seletada elektrikatkestustega hädas ettevõtjatele, et varustuskindlust pole, kuna Eleringi juht muretseb samal ajal hoopis kasiinode hea käekäigu pärast?

Timo Tatar, energeetika asekantsler, Eleringi nõukogu liige: Võimalik huvide konflikt on kahtlemata kõige olulisem aspekt, mida sellisel juhul hinnata, aga kuna tegevusvaldkonnad on erinevad, siis kattuvust antud juhul ei ole.

Eleringi juhatuse esimehe ametikoht OEG nõukogus osalemist ei välista. Tegemist ei ole  igapäevatööga ning ettevõte igapäevases juhtimises osalemisega. Taavi Veskimäe kinnitusel tema nõuandev roll teises ettevõttes ei sega mitte kuidagi tema põhitööd.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee