Repliik

Küsimus | Kas uue kunstikeskuse avamine saastas keskkonda? (1)

Arvamustoimetus, 24. september 2019, 14:53
Foto: Aron Urb
Kuna praegu on hästi kuumad kliima- ja keskkonnateemad ning palju on räägitud ka värvilistes ilutulestikes kasutatavate ühendite mürgisusest nii keskkonnale kui ka inimeste tervisele, siis miks sisaldas kunstikeskuse Kai  avamine keemilist põlevat punast tossupilvegi? Mida te sellega ühiskonnale öelda tahtsite?

Eeva Lillemägi, Kai kunstikeskus: Kai kunstikeskus peab keskkonnateemasid väga oluliseks. Oleme ka kunstikeskust ehitades ja sisse seades kasutanud võimalikult palju taaskasutatavaid materjale, mööblit ja tehnikat. Just seetõttu lähenesimegi ka avamistseremooniale keskkonda arvestaval moel. Välistasime õhupallid, ilutulestiku, valguslaternad jm keskkonda reostavad tseremooniavahendid. Saatsime eraldi kirja ka kõigile külalistele palvega kingituseks mitte tuua lõikelilli ega õhupalle, vaid elusaid taimi.

Avatseremoonias kasutasime spetsiaalseid suitsupadruneid, millel on EU keskkonnasertifikaat (ISO 14001). Tegu on uue põlvkonna tootega, mis on inimestele ja loodusele ohutu. Kõik padrunid ja muud abivahendid korjati kohe peale performance’it kokku ning hoolitsesime selle eest, et midagi ei satuks merre. Avatseremoonia läbiviimist aitas korraldada elukutseline pürotehnik ja ürituseks oli saadud linnalt ka eriluba.

Aitäh, et pöörate olulisele teemale tähelepanu!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee