Eesti uudised

EBATAVALINE OLUKORD: vähihaige lapse tulevik sõltub ühest kohtuotsusest (9)

Eesti Päevaleht, 24. september 2019 10:48
Foto: Teet Malsroos
Peagi 16aastaseks saav Mirjam on mullu detsembrist intensiivpalatis vähi vastu võidelnud ja on osa ebatavalisest olukorrast, kus tema edasine ravi on arstide asemel hoopis kohtu otsustada.

Mirjami ema kinnitusel on tüdruk pärast keemiaravi kannatanud hulga tüsistuste käes, nagu näiteks maksa abtsess, kopsukelmepõletik, sepsis ja kopsu tromboos, kahel korral on tüdrukut haaranud septiline šokk ja sellele kõigele lisaks sai Mirjam kuskilt ka kurja bakteri, mille vastu ta mitmeid antibiootikume tarbib. Mirjami ema on veendunud, et keemiaravi on Mirjamile toonud rohkem kahju kui kasu ja pakub arstide arvamuse kiuste välja üldtunnustamata meetodi, mida on soovitanud välisriigi ekspert.

Kuigi alaealiste patsientide puhul peab arst saama lapse vanema või eeskostja loa, on arstidel lubatud vanema soove ja nõudmisi ignoreerida, kui need ohustavad lapse õigusi. Kohtu sekkumine oleks esmakordne ja tõstatab küsimusi: kas ja kes võtab vastutuse kui kohtu määratud ravi ei toimi ning kas kohus saab ka edaspidi kohustada arsti kasutama konkreetset ravimeetodit?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee