Krimi

Purjus juht üritas tema teel seisnud turvamehele kere peale anda (16)

Toimetas Viljar Voog, 23. september 2019 19:22
Turvatöötaja takistas roolijoodikul tee jätkamist.Foto: Jörgen Norkroos
Nädalavahetusel ründasid turvaettevõtte G4S patrulli turvatöötajat alkoholijoobes kaubikujuht ja viimase kaaslane, sest turvatöötaja keelas neil kaubikuga sõitma hakkamast ja võttis juhilt sõiduki võtmed. Turvamees sai mõlemast mehest jagu ja andis joobes juhi üle politseile.

Laupäeval, 21. septembril peale kella 22 läks 65aastane turvatöötaja Väino Harjumaal Rae vallas asuva tankla teenindusjaama. Sinna sisenesid ka kaks 20ndates eluaastates meest. Mõlemad olid silmnähtavalt joobes. Üks neist üritas kohviautomaadist kuuma jooki võtta, kuid ei saanud sellega joobeseisundi tõttu hakkama ja hakkas aparaati togima. Turvatöötaja kutsus mehe korrale ja näitas ette, kuidas automaadist kohvi saada. 

Mehed maksid oma kohvijoogi eest ja väljusid teenindusjaamast. Klienditeenindaja juhtis turvatöötaja tähelepanu sellele, et mehed tulid tanklasse kaubikuga ja mõlemad on joobes. Turvamees otsustas mehi takistama minna, läks välja kaubiku juurde, ütles neile, et nad sõitma ei hakkaks ning võttis sõiduki võtme enda kätte. 

Rooli taga istunud purjus mees ei tahtnud aga turvatöötajat kuulda võtta ja haaras võtmed tagasi. Joobes juht väitis, et turvatöötajal pole õigust sekkuda ja käivitas valge Toyota kaubiku. Seepeale keeras turvatöötaja süüte välja ja võttis võtmed taaskord ära. Kaubikujuht ärritus ja ründas turvameest, kes asus ennast kaitsma ning surus mehe asfaldile. Sel ajal kui turvatöötaja juhtunust politseid teavitas ja abi kutsus, ründas teda selja tagant kaubikujuhi kaaslane. Temastki sai turvatöötaja jagu. Järgmisena üritas kaubikujuht põgeneda, kuid peatas sellegi katse. 

Kaubikujuht hakkas vastu ka kohale tulnud politseinikele, mistõttu panid nad 27aastasel mehel käed raudu ja toimetasid jaoskonda. Meest kahtlustatakse mootorsõiduki juhtimises joobeseisundis. Seadus lubab sellise rikkumise eest karistada kriminaalkorras rahalise karistuse või kuni kolmeaastase vangistusega.

Kaubikujuhi kaaslase andmed fikseeriti ja temal lubati koju minna. Valge Toyota kaubik viidi puksiiriga politsei parklasse.

„Väino oma julguse ja enesekindlusega peatas järjekordse ohtliku roolijoodiku, et Eesti oleks turvalisem. Tema otsustav tegutsemine on kindlasti eeskujuks. G4S patrullid aitavad igal aastal tabada kümneid inimesi, kes on joobeseisundis rooli istunud,“ ütles G4S Eesti valvedivisjoni direktor Villu Õun. „Meil kõigil on õigus sekkuda kui märkame, et keegi tahab pärast alkoholi tarvitamist rooli istuda.“

Õun siiski hoiatab, et enne õigusrikkuja peatamist tuleb alati olukorda hinnata, vältimaks enda asjatut ohtu seadmist. „Turvatöötajal on korrarikkujatega tegelemiseks väljaõpe, abivahendid enda kaitsmiseks ja paremad võimalused kiireks abi kutsumiseks,“ lisas ta.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee