Krimi

FOTOD OTSINGUTEST | Aivar Rehe on ikka veel kadunud: politsei lõpetas õhtupimeduse saabudes otsingud 

Ohtuleht.ee, 24. september 2019, 13:13
Aivar Rehe otsingudFoto: Robin Roots
Politsei palub abi viimati esmaspäeva hommikul nähtud 56aastase Aivar Rehe asukoha väljaselgitamisel. Meest otsis teisipäeva õhtul tema kodukoha lähistel üle 50 politseiniku ning vabatahtliku, kuid ühtegi jälge mehe liikumisest polnud märgata. Kolmapäeval otsustatakse, millise otsimistaktikaga jätkata.  Politsei ei välista suitsiidi võimalust. 

Teisipäeva ennelõunal on Aivar Rehe kodutänaval paar politseiametnikku ja mõni üksik ajakirjanik. Kohalikke liigub sealkandis vähe. Eriti päevasel ajal. Ida-Harju politseijaoskonna välijuht Mihkel-Jaagup Laats ütleb, et Rehe naabrid on tööinimesed ning lahkuvad kodust varavalges, mistõttu ei näinud nad ka tema liikumissuunda esmaspäeva hommikul kella 10 ajal.

Laats tunnistab, et vettpidavaid vihjeid, mis võiks aidata meest leida, seni laekunud pole. „Praegu ongi see, et kui uus vihje tuleb, siis patrull läheb kohe kontrollima,“ seletab ta.

Teisipäeval kell 13 kogunevad Rehe maja juures vabatahtlikud otsijad. „Siis saame suuremalt ja laiemalt otsida. Hetkel vaid kontrollime erinevat infot ja paneme üldist plaani paika,“ ütleb Laats.

Samal teemal

Esmaspäeval otsiti läbi Pirital asuvat metsa, kuhu Rehe võis suunduda. Kasutati ka teenistuskoeri ning drooni. „Aga see mets on seal nii tihe, et ega droon ka kõike märka,“ möönab välijuht.

Pikaaegne Eesti pangandustegelane Rehe lahkus esmaspäeva hommikul kella kümne ajal Mähel asuvast kodust ning lähedastel puudub teadmine tema praeguse asukoha kohta. Tavaliselt käib Rehe hommikuti väljas koeraga, kuid seekord oli ta üksi. Mees jättis maha ka oma mobiiltelefoni.

Põhja prefektuuri operatiivjuht Valdo Põder rääkis esmaspäeval „Aktuaalsele kaamerale“, et Rehe perelt saadud informatsiooni kohaselt on põhjust arvata, et tema elu ja tervis on seoses tema endaga vahetus ohus. Seetõttu alustati ka mehe otsinguid tavatult vara.

“Kontrollisime kogu meile teada olevat infot, sealhulgas ka Häirekeskusele edastatud vihjeid Aivari võimaliku asukoha kohta, kuid otsitavat meest enne pimeda saabumist ei leidnud,” rääkis Põder.

„Praeguseks ei ole infot, kus ta on või mis on temast saanud,“ võttis alates pärastlõunast käinud otsingud kokku Politsei- ja Piirivalveameti pressiesindaja Kristjan Lukk. Tema sõnul on tõenäoline, et otsingud mehe Pirital asuva kodu juures peagi pimeduse tõttu lõpetatakse, et neid siis hommikul taas alustada. Kokku on Rehet otsimas umbes 40 inimest, kellest veidi alla poole vabatahtlikud. Otsingutesse on kaasatud ka koerad ja droon.

Aivar Rehe Foto: Priit Simson/Ekspress Meedia

Aivar Rehe on 180 sentimeetrit pikk, tal on hallisegused lühikesed juuksed. Mehel võib seljas olla must dressipluus ning jalas mustad dressipüksid (kirjaga Collistar) ja mustad valge tallaga tossud.

Rehe oli aastatel 2006-2015 Danske panga Eesti filiaali juht. Sel ajal toimusid pangas ulatuslikud rahapesutehingud. Varemalt on Rehe töötanud Eesti Hoiupanga ja Hansapanga juhatuses ning aastatel 2004-2006 oli ta Eesti maksu- ja tolliameti peadirektor. Pärast Danskest lahkumist töötas ta Tere Piimatööstuses ja Bigbankis.

Rahapesuskandaali tõttu uurib Danske pangas toimunut keskkriminaalpolitsei, kes pidas mullu detsembris kinni mitu panga endist töötajat. Samas kinnitas riigiprokuratuuri avalike suhete juht Olja Kivistik, et Aivar Rehe kuulati selles asjas üle ainult tunnistajana ja kahtlusaluste hulka ei kuulu: “Menetluslike toimingutega pole ta seotud olnud.”

Politsei palub kõigil, kes on Rehet näinud või kellel on infot tema võimaliku asukoha kohta, anda sellest teada telefonil 112.

Kust leida suitsiidi- või enesevigastamise mõtete korral abi?

Eluliin: 6558 088 (eesti keel), 655 5688 (vene keel) (igapäevaselt kl 19-07)
Psühholoogilise kriisiabi telefon: 6314300 (tööpäeviti kl 9-20)
Usaldustelefon: 126 (eesti keel), 127 (vene keel) (igapäevaselt kl 19-23)
Lasteabi: 116111 (24h)
Lapsemure: 646 0770 (tööpäeviti kl 10-18)

Psühhiaatriakliiniku valvetuba Tallinnas: 6172 550 (24h)
Psühhiaatriakliiniku valvetuba Tartus: 731 8764 (24h)
Psühhiaatriaosakonna valvetuba Pärnus: 516 0379 (24h)
Psühhiaatriakliiniku valvetuba Viljandis: 435 4255 (24h)
Erakorralise meditsiini osakond Ahtmes: 331 1074 (24h)
Erakorralise meditsiini osakond Narvas: 357 1795 (24h)

Kiirabi: 112 (24h)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee