Eesti uudised

PLAGIAADIKAHTLUSE FINAAL: komisjon langetas Elmar Vaheri magistritöö hinde õige madalale (68)

Toimetas Triinu Laan, 23. september 2019 14:43
Elmar VaherFoto: Martin Ahven
Esmaspäeval kogunenud Tallinna Ülikooli Õigusteaduse magistriõppe õppekava lõputööde kaitsmiskomisjon otsustas langetada Elmar Vaheri magistritöö hinnet kolme palli võrra, hinnates tööd D-ga. 

Kaitsmiskomisjon juhindus oma otsuses akadeemilise komisjoni poolt tuvastatud puudustest viitamisel ning nõustus akadeemilise komisjoni hinnanguga, mille kohaselt on põhjendatud magistritöö hinde alandamine. 

Samal teemal

Samas leidis ka kaitsmiskomisjon, et magistritöö omab iseseisvat väärtust ning sisaldab valdavas mahus originaalseid osasid, ka ei esinenud viitamisvigasid töö järelduste osas.

"2016. aastal hindas Tallinna Ülikool minu lõputöö hindega A, täna muutis hinnet D-le. Usaldan Tallinna Ülikooli ning tänast komisjoni otsust ma ei vaidlusta. Tänase komisjoni otsusega on magistritöö küsimus saanud minu jaoks lõpliku lahenduse," kommenteeris Elmar Vaher komisjoni otsust. 

18. juunil pöördus Vaher Tallinna ülikooli poole ajendatuna Eesti Ekspressi artiklist, mis tembeldas tema 2016. aasta jaanuaris kaitstud magistritöö plagiaadiks. Vaher avaldas soovi kontrollida oma töö vastavust akadeemilistele nõuetele.

Eesti Ekspressi väitel oli Vaher oma magistritöös kopeerinud Janar Jäätma poolt Tartu ülikooli õigusteaduskonnas 2015. aastal kaitstud doktoritööd „Ohutõrjeõigus politsei- ja korrakaitseõiguses: kooskõla põhiseadusega“. Samuti on Vaher oma töös ilma viidete ja ilma jutumärkideta kasutanud Mait ­Laaringu doktoritööd „Eesti korrakaitseõigus ohuennetusõigusena“, mis on samuti kaitstud Tartu ülikoolis 2015. aastal.

Töö juhendaja Ilmar Selge kinnitas et tegemist ei ole plagiaadiga.

„Elmar Vaher on arvestades töökohustuste täitmist lõputööd kirjutanud pikema aja jooksul,” selgitas Selge Õhtulehele. „Kui töö oleks kaitstud mais-juunis 2015, ei oleks tekkinud küsimust kattuvusest paralleelselt valminud ning Tallinna ülikoolis 25. mail ja 15. mail 2015 kaitstud doktoritöödega.”

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee