Poliitika

ÕL VIDEO | Seitsmeeurone erakorraline pensionitõus ajas pensionäri naerma (322)

Marvel Riik, Kristjan Väli | Video: Robin Roots, 23. september 2019, 13:10
Foto: Robin Roots

Kuigi valitsus pole eelarvet veel lukku löönud, on siiski numbrites juba suuremad kokkulepped tehtud. Õhtulehe andmeil on poliitringkondades tõdemus, et pensione tõstetakse erakorraliselt ehk täiendavalt järgmisel aastal küll, kuid seda 7 euro võrra. Uudis imepisikesest rahasüstist ajas nii mõnegi pensionäri naerma. "Me kingime selle Keskerakonnale," sõnas südikas pensionär, kelle sõnul piisaks sellest rahast vaid ühe rongipileti ostmiseks.

Tallinna turu juures jalutavad pensionärid jagunevad sisuliselt kaheks. Ühed ütlevad, et igasugune rahasüst on eakale inimesele tähtis. Teised seevastu arvavad, et seitsmeeurone erakorraline pensionitõus on vanainimese nöökimine.

„Seitse eurot? Mul on juba praegu tulumaks peal, ma maksan selle pealt tulumaksu palju rohkem. Ma ei saa mitte midagi kasu,“ õhkab pensionär. „Me kingime selle Keskerakonnale,“ arvab teine. Kuid on ka neid, kelle arvates on seitse eurot parem kui mitte midagi. „Iga euro on tähtis! On ta seitse või seitseteist, aga peaasi, et ta tõuseb,“ on eakas turukülaline optimistlik.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

23. september 2019, 16:57
OPOSITSIOON SEITSMEEUROSEST ERAKORRALISEST PENSIONITÕUSUST: „Eks nad on otsustanud inimesi mõnitada.“
1. september 2019, 19:35
Küsimus | Kas teine pensionisammas kukub täiesti kokku?
22. august 2019, 12:07
VIDEO | Valitsuse praegune põhiteema on teise pensionisamba reformimine
18. august 2019, 22:42
Kas Eesti Panga kriitika teise pensionisamba kohta jõuab üldse valitsuseni?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee

;