Krimi

Pärnu kesklinna põlengu süütamises kahtlustatav võeti vahi alla (32)

Toimetas Madleen Vapper, Reti Jõerand, 24. september 2019, 16:25
Foto: Päästeameti Twitter
Pärnus Hospidali tänaval põles pühapäeval neli hoonet. Tuli ohustas ka kõrvalolevat hotelli, mis evakueeriti.  Arvatav süütaja võeti vahi alla. 

Pärnu maakohus rahuldas teisipäeval prokuratuuri taotluse võtta eeluurimise ajaks vahi alla 36aastane mees, keda kahtlustatakse 22. septembril Pärnus Hommiku tänaval asuvate kuuride süütamises.

„36aastast meest on varem karistatud nii vägivallakuritegude kui asja rikkumise ja hävitamise eest. Kahtlustuse järgi on ta kuritegudega jätkanud ja põhjustanud ohtu inimeste elule ja tervisele, seetõttu peab prokuratuur vajalikuks tema vahistamist,“ ütles prokurör Marika Salmistu.

Pärnu politseijaoskonna juhi Üllar Küti sõnul on politseil kogutud informatsiooni põhjal alust kahtlustada, et kuurid süttisid tahtliku teo tagajärjel. „Tänu tähelepanelikele inimestele ja patrulli kiirele tööle pidasime mehe kinni juba samal õhtul,“ ütles Kütt.

Sindis aset leidnud veoki ja garaaži põlenguga seotud juhtumeid uuritakse hetkel teise kriminaalmenetluse raames.

Mees vahistati kaheks kuuks.

Põles neli maja 

"Päästjad nägid sündmuspaigale saabudes ühte nendest hoonetest väga suurtes leekides ja kuna see tuli ohustas ka kõrval asuvat hotelli, hakati seda hotelli kaitsma ja tuld kustutama," rääkis pühapäeval pääste valvepressiesindaja Viktor Saaremets.

Saaremetsa sõnul põles kokku neli maja –  kolm tühjana seisvat puidust hoonet ning kivist hotelli konverentsikeskus. "Konverentsikeskuse katus ja katusealune on hävinud ja kõrvalolevad hooned on saanud tulekahjustusi," lisab Saaremets.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee