Krimi

Suri Kehras noaga naist ähvardanud mees, kelle peatamiseks kasutas politsei elektrišokirelva (126)

Toimetasid Madleen Vapper ja Aare Kartau, 24. september 2019, 20:03
Laupäeva südaööl kasutas politsei Kehras agressiivse mehe kinnipidamisel elektrišokirelva ning kummikuule. Teisipäeval andis PPA teada, et 68aastane mees suri haiglas.

Põhja ringkonnaprefektuur teatas, et laupäeval raskes seisus haiglasse toimetatud mees suri haiglas teadvusele tulemata. Politsei on alustanud surma asjaolude väljaselgitamiseks kriminaalmenetlust, mille käigus selgitatakse välja nii hukkunud mehe kui ka sündmuskohal viibinud politseiametnike täpne tegevus.

Politseinikud selgitasid välja, et mees on ka varem agressiivselt käitunud ja võib olla vaimselt ebastabiilne. Majale lähenedes nägid politseinikud meest, kellel oli ühes käes kirves ja teises nuga. Politseinikke märgates läks mees majja sisse, keeldus sealt väljumast ning lõhkus välisukse klaasi.

„Olukorra lahendamiseks püüdsid politseinikud ligi kolme tunni vältel mehega kontakti saavutada ning veenda teda terariistu käest ära panema ja majast väljuma, kuid tulutult. Veidi enne südaööd sisenesid majja kiirreageerijad, kes kasutasid neile füüsiliselt vastu hakanud mehe kinnipidamiseks gaasi, elektrišokirelva ja kummikuule,“ rääkis Põhja prefektuuri operatiivjuht Urmas Krull.

 

Majast välja toodud mehel väliseid vigastusi ei olnud, kuid ta kaotas õues teadvuse ning sündmuskohal viibinud kiirabi andis talle esmaabi ja viis mehe haiglasse. Ta on siiani haiglas ning viimase info kohaselt on tema seisund raske.

Praegu ei ole teada, kas mees oli joobes või viis tema agressiivse käitumiseni võimalik haigushoog. 

Juhtunu asjaolude väljaselgitamiseks on alustatud kriminaalmenetlust.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee