Seisukoht

Seisukoht | Peidus opositsioon (9)

Elis Kusma, toimetaja, 22. september 2019, 18:21
Foto: Tiina Kõrtsini
Mida tahab opositsioon? Kui Keskerakonna opositsiooniaastatel võis üheks suureks ideeks pidada astmelist tulumaksu ning opositsioonilise EKRE ideede keskmes olid pagulus-, kooseluseaduse ja eliidivastasus, siis raskem on paari sõnaga kokku võtta, millist põhimõttelist muutust ühiskonnas taotlevad Reformierakond ja sotsiaaldemokraadid. Kui võimuvahetus iseenesest muidugi kõrvale jätta.

Vale oleks öelda, et opositsioonierakondi pole üldse pildil – valitsusliikmete suurematele möödapanekutele on reageeritud umbusaldusavaldustega, nende ettepanekutele on vastatud kriitikaga. Ent viimane tuleb märgatavate viivitustega – sest ajakirjanikud käivad kommentaaripalvetega peale või nurisevad erakonnakaaslased vähese kajastuse üle, nagu on see parasjagu sotside seas.

Võimalik, et vahepealsete aastate opositsiooni raevukus oli normaalsus, millega polekski kunagi harjuma pidanud. Samas pole kiita olukord, kus lehepinnale konkureerivate ideede tulva asemel vaatab toimetajale postkastist vastu kiri opositsioonierakonna pressiesindajalt, milles too teatab, et esimehel pole kahjuks aega või huvi küsitud teemal midagi kirjutada – aga jälgida tasuks nende blogi, kus aeg-ajalt midagi siiski ilmub. Niimoodi, poolsalaja ja ilma igasuguse õhinata, paremat Eestit paraku ei ehita.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee